Bemutatkozott a megerősített Valencia, Queralt Casas remek teljesítménnyel debütált

:

:

Szombaton a spanyol előszezonban lejátszotta első felkészülési mérkőzését a jelentősen megerősített Valencia. A Movistar Estudiantes alakulatát 71-58-ra múlták felül.

Az Estudiantes 11-9-es vezetése után az első negyed végére 18-13-ra fordított a Valencia. A második etap is hasonló forgatókönyv szerint zajlott. Az első percek a vendégek fölényét hozták, majd a Valencia 30-26 után rákapcsolt és a félidőre 41-32-re léptek el.

A harmadik negyedben a 19 pontot is elérte a differencia. Az 57-41-ről induló záró szakaszban pedig már mindkét szakmai stáb igen szokatlan felállásokat is kipróbált. Laura Gil 17, Celeste Trahan-Davis 14, Queralt Casas és Laura Juskaite 8-8 pontot szerzett a Valencia 71-58-as sikere alkalmával.

Valencia – Movistar Estudiantes 71-58 (18-13, 23-19, 16-9, 14-17)

Fotó: Valencia Basket