Bemutatkozott az előszezonban a Szekszárd

Atomerőmű KSC Szekszárd - BKGSE Szigetszentmiklós 68-55 (19-17, 14-15, 16-16, 19-7)

Felkészülési mérkőzés
Városi Sportcsarnok, Szekszárd
Kapitány, Reisz, Domokos

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 19/9, Boros 9/3, Bálint 10/3, Szücs 5/3, Goree 19. Csere: Holcz 6/3.

BKGSE Szigetszentmiklós: Szabó 13/6, Andi, Vári 13/3, Katona 7/3, Aldazabal 10. Csere: Kovács 11, Takács 1, Duka, Gróf, Zsámár.

Fotó: kscszekszard.hu

Szerda este felkészülési mérkőzést vívott az Atomerőmű KSC Szekszárd és a BKGSE Szigetszentmiklós. A találkozón 68-55-ös győzelmet aratott a hazai, szekszárdi együttes.

A sérült Horváth-Mányoki-Miklós trió, valamint az új légiósok hiányában mindössze hat játékossal fogadta az Atomerőmű KSC Szekszárd a BKGSE Szigetszentmiklós csapatát. A késői, hétközi időpont ellenére szép számú közönség előtt játszották a találkozót a felek. A szekszárdiak az utolsó negyedbeli játékuknak köszönhetően végül tizenhárom pontos győzelmet arattak.

A mérkőzés elején a Szekszárd került lépéselőnybe – hét perc elteltével már 10 ponttal ment Zseljko Djokics együttese. A második negyed elejére azonban felzárkóztak a vendégek, és 19-21-nél megfordították a találkozót. 26-25-nél azonban ismét a szekszárdiak felé billent a mérleg. Ezt követően is hasonlóképpen folytatódott a ki-ki mérkőzés, egyszer az egyik, majd a másik fél került lépéselőnybe. A hazaiak végül az összecsapás végére emelték a differenciát ismét 10 pont fölé – a meccs 68-55-ös Szekszárdi sikerrel végződött.

A KSC legeredményesebbje a 19 pontos Studer Ágnes lett, míg a Szigetszentmiklós oldalán Vári Zita zárt 13 ponttal.

A mérkőzést követően a csapatok vezetőedzői a következőképpen értékeltek:

Djokics Zseljko (vezetőedző, Atomerőmű KSC Szekszárd): “Először tudtunk öt-öt ellen játszani, mert ahogy ma is, úgy az elmúlt időszakban is csak hat bevethető játékosom volt. Ez a találkozó egy jó futóedzés is volt, ahol most nem játszottuk, hanem inkább gyakoroltuk a kosárlabdát. A csapat játékában látszanak a tavaly felépített játékosok közötti kapcsolatok, és az is, hogy kinek kell még beleszoknia a szisztémánkba. Összességében pozitív képet láttam, és a végeredménytől függetlenül örülök, hogy az utolsó negyedben hat játékossal is új energiákat tudtunk mozgósítani. Gratulálok a Szigetszentmiklósnak, köszönjük hogy eljöttek, szerintem egy szuper meccset játszottunk.”

Gedei Tibor (vezetőedző, BKGSE Szigetszentmiklós): “Egy harcos mérkőzést játszottunk, ami jól szolgálta a felkészülésünket. Köszönjük a Szekszárdnak a meghívást, ami reméljük most már állandó lesz így a felkészülési időszakban. Hétről-hétre lépegetünk előre, a fiatal játékosok is kezdik megszokni azt az intenzitást és fizikalitást, ami szükséges ahhoz, hogy az A-csoportban is a pályán tudjanak lenni. Gratulálok a Szekszárdnak, sok sikert kívánok nekik a bajnokságban és az Euroligában is.”