:
:
Bemutatta keretét a 2017/2018-as szezonra az MTK Budapest együttese. A klub sajtóközleményében megismerhetjük, hogy milyen változások voltak a csapatban a nyári holtszezonban.
Forrás: MTK Budapest Sajtóközlemény
Megfiatalodott csapat épült a Városmajorban a nõi kosárlabda NB I 2017/18-as szezonjára.
Kezdve a sort a stábbal, a vezetõedzõi pozíciót továbbra is a tavaly télen szakosztály-igazgatói teendõi mellett trénerré avanzsált Nagy Dóra tölti be, de a teljes szakosztály edzõi viszonyairól még bõvebben beszámolunk. Segítõje továbbra is a nõi kosárlabda-szakosztály utánpótlásában is tevékenykedõ, szerb Radovan Vukovics.
A nyári munka elsõ lépésében a tavalyi kerethez kellett nyúlnia a szakvezetésnek. Turóczi Nikolett és Semsei Barbara is felhagyott profi pályafutásával, Ambrus Szandra elmúlt két évben tett szolgálatait megköszönve nem kapott új szerzõdést, ahogyan Kuller Viol és Szóráth Sarah sem tart a csapattal a következõ idényre.
A nyár talán legfájóbb vesztesége azonban Zsovár Orsolya, aki a Ceglédtõl kapott visszautasíthatatlan ajánlatot, melyet elfogadva csatlakozott két, korábbi MTK-s kosarashoz, Medgyessy Dórához és Nagy-Bujdosó Nórához.
Így szûk mag maradt a tavalyi NB I-es együttesbõl. Irányítónk, Koch Dóra némileg más szerepkörben, de nagy örömünkre marad kék-fehérben, ahogyan Szabó Bettina is, akinek újra lesz helye kedvenc bedobó posztján. U20-as játékosunk marad, a Budapesti Gazdasági Egyetemre nyáron sikeres felvételt nyert Jankó Flóra. Reményeink szerint idén nagyobb verseny alakulhat ki fiataljaink között, amivel Flóra is tovább tud majd fejlõdni. Az U20-as szabályból ugyan kiöregedett, mégis számítunk a folytatásban Wéber Fruzsinára, aki nyáron, sokat készült egyénileg Nagy Dórával. Végül, de közel sem utolsó sorban Székely-Horváth Zsuzsát is sikerült megtartani, aki tavaly megannyi hárompontossal kápráztatta el – nem kizárólag – a Városmajor közönségét.
Az ötfõs maghoz kellett megfelelõ embereket találni, kritikus posztokra húzóembereket, továbbá hasznos csapatjátékosokat, a klub elképzeléseihez passzoló személyiségeket igazolni.
Ennek fényében érkezett Horváth Bernadett, az Aluinvent DVTK Miskolctól. Az U20-as korosztályból szintén idén kilépõ Bettire, a nyáron komoly takarítást végzõ miskolciak nem számítottak már, Nagy Dóra elsõszámú irányító szerepét azonban igen csábító ajánlatnak találta, a fiatal kora ellenére felnõtt válogatottsággal is büszkélkedõ, fõvárosi születésû játékos. A Csata DSE neveltje pazar éveket töltött Miskolcon, az elmúlt évadban 26,1 percet töltött meccsenként pályán, 6 pontot, 2,8 gólpasszt átlagolva. Az MTK Budapestnél arra számítunk, mindkét kritériumban elõre tud lépni, olyan csapatban ahol több percet kap, több dobást vállalhat, és valóban irányíthatja társait.
Ugyancsak a DVTK-tól érkezik a bedobó posztok mindegyikét ellátni képes Adamecz Lilla, aki a Városmajor környékén jó ismerõs. Ahogyan Betti, így az egykori BSE és Vasas játékos is a tavalyi miskolci szerepéhez képest más helyzetben lesz. Meccsenként átlagosan tíz percet sem töltött pályán az elmúlt szezonban, ehhez képest Vasas mezben két évvel ezelõtt csapata egyik legfontosabb pontszerzõjeként 12 pont feletti átlagot produkált. Lillától az akkor tapasztaltakat szeretnénk viszontlátni, de pontszerzésen túl lepattanózásban, a faultok kiharcolásában is fontos láncszem lehet a több poszton is remekül használható játékos.
Ahogyan Miskolcról, úgy egyik közvetlen riválisunktól is két játékost sikerült szerzõdtetni. A BEAC Újbuda együttesétõl érkezik irányító, bedobó posztra Pál Szandra, csatárnak pedig Szabó Flóra.
Szandival igen sokoldalú, 1-3-ig szinte minden poszton használható játékost kaptunk, aki egykori Vasas és BEAC játékosként, most a harmadik budapesti együttesben is szerepelhet. A félprofinak számító, az amerikai iskolában tanító játékos rutinja és szellemisége az egész kollektíva javát szolgálhatja.
Flóra megszerzése több szempontból is nagy öröm a szakosztály számára. Egyrészt hiányposztra érkezik, magassága, fizikuma tökéletesen alkalmassá teszi az alsó poszton nyújtott eredményes játékra, amivel Székely-Horváth Zsuzsa is kijjebb kerülhet a hárompontos vonal környékére, ahol igazán jól érzi magát. Másrészt igazi „MTK-verõnek” számított az elmúlt egy évben, az összesen négy lejátszott MTK-BEAC-on 13 pontos átlagot nyújtott, ami a szezonbéli 4,8-as pontátlagánál messze jobb volt. Nagyobb teret kapva, remélhetõleg ki tud teljesedni, ponterõs játékot tud nyújtani a pályán.
Mivel fiataljaink részben kinõtték a kritériumnak számító U20-as korosztályt, – a szövetség NB I-es szabályzata szerint az alapszakasz minden mérkõzésén, az elsõ félidõben pályán kell lennie egy U20-as játékosnak – erre is külön hangsúlyt kellett fektetni.
Középiskolai tanulmányaikat befejezve, Budapesten tanul tovább két, pécsi kötõdésû új igazolásunk. A szlovákiai magyar irányító Szeitl Vanessza a Rátgéber Akadémián fejlõdött, NB I-es bemutatkozására az MTK Budapest színeimben kerülhet sor. A bedobó posztok egyikén kezdhet másik fiatal reménységünk, Zólyomi Karina. Az elsõsorban hármas poszton bevethetõ, ’97-es születésû játékos Ajkán töltötte kölcsönben a múlt szezont, ahol az NB I/B-s csapat legjobbja volt. Minden mérkõzésen pályára lépve, átlagosan közel 35 percet játszott, 16 pontot átlagolva, de akadt 27 pontos meccse is.
A 12 fõs keretet center poszton nem akármilyen erõsítéssel sikerült bezárni. Hosszú évek után, ismét légióst köszönthetünk a Városmajorban, hiszen a horvát Andrijana Cvitkovic sikeres próbajáték után meggyõzte Nagy Dórát, hogy kezdõ „magasember” lehet csapatában. A 190 centiméter magas, 23 éves horvát játékos az elmúlt években a tengerentúlon képezte magát. Már középiskolába is az Egyesült Államokban járt, majd a Dayton Egyetemen tanult és kosárlabdázott, most pedig hazatér Európába. „Andy” remek felépítésû erõcsatár, aki többféleképp használható, hiszen ügyes labdakezelésével és dobásával akár hármas poszton is bevethetõ, de remek fizikuma miatt a gyûrûnek háttal is kitûnõen tud dolgozni.
A jelentõsen megfiatalodott csapat a felkészülés harmadik hetében jár, a kontakt edzéseket követõen felkészülési meccsek várnak a lányokra, majd szeptember végén rajtol az NB I.


