:
:
A bajnoki rajthoz közeledve az élvonalba egy év után visszajutó MTK-Budapest is bemutatta keretét a 2016/2017-es évadra. Ahogy arról korábban már beszámoltunk, Czigler László személyében új vezetõedzõ érkezett a csapathoz. A klub közleményébõl az alábbiakban az is kiderül, hogy kik alkotják a keret.
Forrás: MTK-Budapest Sajtóközlemény
Kész az MTK Budapest nõi kosárlabda-szakosztályának 2016/17-es kerete. A másodosztályt megnyert kék-fehérek idén újra az élvonalban próbálhatják ki magukat.
Új edzõvel, jó pár új játékossal kiegészülve kezdte meg augusztus elején városmajori felkészülését a tavaly NB I/B gyõztes mag. Többen az ott aranyérmet szerzõ játékosok közül, idén is viselhetik az MTK mezét, de új arcokkal is megismerkedhetünk. Nézzük kiknek szurkolhatnak a budapesti kosárlabda kedvelõk.
Czigler László személyében újdonsült szakvezetõvel vághat neki a bajnokságnak nõi kosárlabda-szakosztályunk. A korábban Pécsett másodedzõsködõ, tavaly a férfi szakág második vonalában feljutásra esélyes Salgótarjánt irányító egykori válogatott center számára, saját bevallása szerint is kihívás lesz az új közeg. Túl elsõ nyári alapozásán a nõi mezõnyben, kezd edzõ és játékosai között kialakulni a szükséges, egészséges kémia.
És akkor a keret, amely – ahogy azt a felvezetésben említettük – áll a tavalyi állományból és az új addíciókból.
Az MTK Budapest játékosa maradt a csapatkapitány Turóczi Nikolett, aki alighanem utolsó NB I-es szezonját kezdi meg októberben. Hátvéd poszton is maradtak bõven az NB I/B-t megjárt keretbõl. Baksa Bettina, Szabó Bettina, Ambrus Szandra triója már a mögöttünk hagyott idényben is együtt játszhatott, amely összeszokottság egy szinttel feljebb is sokat nyomhat a latban.
A fiatal generáció tagjai közül Jankó Flóra, Szóráth Sarah, Kuller Viol és Láncos Emese is a felnõtt kerettel készülhet.
A nyolc megtartott játékos mellett számos érkezõrõl is beszámolhatunk. Köztük van, a tavalyi bajnok UNIQA Sopron egykori csapatkapitánya, Zsovár Orsolya, aki mondhatni hazatér. 2007- és 2010 között a BSE játékosa volt, ahol szezononként 6,7 – 7,5 – 9,4 pontot átlagolt, majd elõbb a ZTE, késõbb a Sopron kosárlabdázója lett. Számos európai kupamérkõzésen is játszva, jókora tapasztalattal, soproni ezüst- és aranyérmekkel tér vissza a fõvárosba, az MTK Budapesthez.
A tavalyi NB I-es döntõ másik résztvevõjétõl is érkezik játékos. Irányító posztunkon versenyt is generálhat házon belül Koch Dóra, aki a tavalyi ezüstérmes CMB CARGO UNI Gyõr együttesénél játszott 17 mérkõzésen. A 23 éves Vasas-nevelésû egyes, Szabó Bettinával küzdhet meg a kezdõ irányító pozícióért, izgalmas feladatnak tûnik Czigler László számára megtalálni a lányok közti rotációt, fõleg, hogy tavaly még Baksa Bettina is irányította a csapatot.
Igazi MTK-s visszatérõként köszönthetjük újra csapatunkban Semsei Barbarát is, aki a legutóbbi élvonalbeli szezonjában erõsítete a kék-fehéreket, most pedig szülést követõen léphet újra pályára. A némileg szûknek mondható négyes, ötös pozícióban rutinjára nagy szükség lehet, padról beszállva, kezdõként biztosan számíthatunk tõle fontos pontokra, lepattanókra.
Horváth Zsuzsanna hosszú kihagyás után, két gyermekével és férjével, az MKOSZ utánpótlásért felelõs vezetõjével, Székely Norberttel telepedik le a fõvárosban, és tér vissza a kosárpályára. A kis-, erõcsatár pozíciókban egyaránt bevethetõ, Sopronban 2003-2009 között több száz élvonalbeli mérkõzésen játszó játékosra, legfõképp távoli kísérletei miatt lehet nagy szükség. Ha társainak sikerül majd üresen megtalálni a periméteren, komoly fenyegetést jelenthet kintrõl az ellenfelekre, de aligha várhatunk tõle kõkemény atletizálást. Érkezése másik jelentõsége helyismeretében rejlik. Egyik mûhelytitkunkra derül fény, ugyanis Zsuzsa már az elõzõ idényben is látogatta az MTK Budapest edzéseit, becsülettel készült visszatérésére, amely most jött el.
Az MKOSZ U20-as szabálya értelmében minden bajnoki alapszakasz mérkõzés elsõ félidejének, minden percében pályán kell lennie egy 20 év alatti játékosnak. Az U20-as válogatott Jankó Flóra már tavaly is remekül játszott az elsõ csapat tagjaként, valószínûleg – nem csak a fenti kitétel miatt – idén is kezdeni fog, ha egészsége engedi, akár minden mérkõzésen. Flóra mellett másik fiatal játékosunk, a Vasasnál három NB I-es szezont is megélt Wéber Fruzsina lesz, aki hármas-négyes poszton egyaránt bevethetõ.
A tavalyi, másodosztályt megnyert keret két alapemberének távozásáról számolhatunk be továbbá. Nagy-Bujdosó Nóra a Ceglédnél, Suppán Anna pedig a BEAC-nál folytatja kosárlabda pályafutását, mindkettejüknek sok sikert kívánunk ezúton is.
MTK Budapest 2016/2017 keret:
1. Szabó Bettina, Koch Dóra
2. Baksa Bettina, Zsovár Orsolya, Kuller Viol, Szóráth Sarah
3. Jankó Flóra, Ambrus Szandra
4. Horváth Zsuzsanna, Semsei Barbara, Wéber Fruzsina
5. Turóczi Nikolett, Láncos Emese
Így teljes az idei szezonra tervezett 13 fõs keret, amely az új szezont Gyõrben, a tavalyi ezüstérmes ellen kezdheti meg október 2-án. Az MTK Budapest nõi kosárlabdázóinak elsõ hazai bajnokija egybõl fõvárosi rangadót hoz majd, a Vasas ellen, október 8-án 18:00 órakor játszanak a lányok.


