Bombameglepetés: A Szekszárd legyõzte a Szegedet

:

:

A hétvégén a 10. fordulójához érkezett a Magyar Bajnokság. A vasárnapi játéknap nagy meglepetéssel szolgált, miután a Szeged a negyedik negyedben nyújtott mérsékelt teljesítményének köszönhetõen vereséget szenvedett a Szekszárd otthonában. A többi találkozón papírforma eredmény született.

A csütörtöki Gran Canaria elleni vereség után vasárnap Szekszárdon lépett pályára a Szeged. Bencze Tamás lányai nem tudták hozni a szokásos forgatókönyvet és az elsõ három negyedben nem szakították le szerényebb játékerõt képviselõ riválisukat. A negyedik szakaszban fáradság jelei mutatkoztak a vendégeken, melyet a Szekszárd ügyesen kihasznált és végül megérdemelt, 70-63-as gyõzelmet aratott.

A Rivas Ecopolis elleni látványos siker után a Sopron a BSE vendége volt. A mérkõzésen az elsõ negyed után 4–27 állt az eredményjelzõn, a vége pedig 43–96 lett. A találkozón a második félidõben már a soproni fiatalok, Szabó Fanni és Licskai Zsófia is megcsillogtathatták tudásukat.

BSE-FCSM–MKB-EUROLEASING SOPRON 43–96 (4–27, 7–25, 18–25, 14–19)
BAJAI NKK–NANETTE FTC 61–67 (27–23, 10–15, 15–10, 9–19)
BEAC-Újbuda–Ceglédi EKK 60–68 (10–14, 13–24, 21–12, 16–18)
SEAT-LAMI VÉD GYÕR–SZOLNOKI NKK 92–74 (28–20, 20–19, 23–17, 21–18)
ATOMERÕMÛ-KSC SZEKSZÁRD–SZEVIÉP-SZEGED 70–63 (17–20, 11–12, 15–16, 27–15)