Bosznia-Hercegovina - Belgium 70-55 (19-11, 11-17, 21-19, 19-8)

Strasbourg, Rhenus Sport
Györgyi, Salins, Kukelcik (Gulak-Lipka)

Bosznia-Hercegovina: Deura 10/6, Babic 23/15, Gajic 8/3, Tavic 7, Jones 13/3. Csere: Dzombeta, Brcaninovic, Dzebo, Vrancic, Delic 9/3.

Belgium: K. Mestdagh 10/6, Delaere, Meesseman 24, Linskens, Allemand 13/3. Csere: H. Mestdagh, Geldof 2, Nauwelaers, Bi. Massey, Vanloo 2.

Az Európa-bajnokság C-csoportjának nyitó mérkőzésén Bosznia-Hercegovina meglepetésre, de teljesen megérdemelten 70-55-re legyőzte Belgiumot.

Egy pillanatig nem birtokolta az előnyt a belga válogatott. A bosnyákok kevesebb, mint hét perc alatt 14-4-re léptek el. 10 perc után pedig 19-11-re vezettek. A második negyedben egy pontra felzárkózott a belga gárda, de fordítani nem tudtak. A félidőben 30-28-as bosnyák vezetést regisztrálhattunk.

A harmadik etap elején 36-36-nál egyenlítettek a belgák. Ezt követően azonban 3-5 ponttal ismét a bosnyák csapat került előnybe. 30 perc után 51-47 állt az eredményjelzőn. A játék képe a záró szakaszban sem változott. 53-53-nál újra egyenlített Belgium. Ekkor még öt perc volt hátra és azt a lépést, hogy a vezetést magukhoz ragadják, képtelenek voltak megtenni. Ismét érkezett válaszul egy tripla a bosnyákoktól, akik innentől a hajrában már kifejezetten magabiztosan húzták be a sikert.

A bosnyákoknál Nikolina Babic 23 ponttal lett a legeredményesebb. Az elmúlt szezont a ZTE-nél töltő  Miljana Dzombeta két és fél percet kapott. A belgáknál a 24 pontos Emma Meesseman társ nélkül maradt ezen a délutánon.