Bosznia-Hercegovina és Oroszország készülhet a világbajnoki selejtezőre

:

:

Szombaton délután rendezték a 2021-es Európa-bajnokságon a keresztjáték mérkőzéseket a 2021-es világbajnoki selejtező eléréséért. Bosznia-Hercegovina és Oroszország vívta ki a részvételi jogot a februári eseményre.

Bosznia-Hercegovina 82-63-ra múlta felül Svédországot. A bosnyákok gyorsan magukhoz ragadták a vezetést. Már 6-5 után 13-0-s futással állva hagyták Svédországot. 10 perc után 25-10 állt az eredményjelzőn. A játék minden elemében riválisa fölé nőtt a bosnyák csapat. A legnagyobb differencia 26 pont volt a felek között. Jonquel Jones 34 ponttal és 19 lepattanóval ért el dupla-duplát. Nikolina Babic 17 pontot szerzett. A svédek legeredményesebbje a 14 pontos Elin Eldebrink lett.

Oroszország 78-74-re legyőzte Spanyolországot. Ezzel eldőlt, hogy Spanyolország már csak úgy vehet részt a 2022-es Világbajnokságon, ha megnyeri a tokiói olimpiát. Az utolsó három percbe érve 64-62-re mentek spanyolok és ekkor úgy tűnt, hogy a momentum hozzájuk került. Innen azonban nem tudta megerősíteni vezetését a házigazda. Kimaradtak a lehetőségeik és az orosz válogatott megérezte a lehetőségét a sikerre: 9-0-val 71-64-re fordítottak. A hajrá büntetőpárbajából pedig már az orosz gárda jött ki jobban.

Spanyolország – Oroszország 74-78 (17-12, 16-18, 14-19, 27-29)
Svédország – Bosznia-Hercegovina 63-82 (10-25, 21-30, 19-11, 13-16)