Bosznia-Hercegovina - Japán 87-82 (20-23, 18-23, 26-24, 23-12)

Bosznia-Hercegovina: Babic 15/9, Dzebo 14/6, Tavic 15/9, Delic 5/3, Jones 36/6. Csere: Deura, Dzombeta, Domuzin, Delic, Heljic 2.

Japán: Mawuli 8, Tokashiki, Hayashi 21/21, Miyazaki 4, Akaho 14/12. Csere: Takada 10/6, Tanimura, Miyoshi 5, Motohashi, Kondo 3/3, Yamamoto 8/6, Okoye 9/9.

A világbajnoki-selejtezők vasárnapi játéknapjának nyitányán az oszakai csoportban Bosznia-Hercegovina 87-82-re múlta felül Japánt.

Az oszakai csoport tét nélkül zajlik, de ez nem jelenti azt, hogy ne alakulna ki éles küzdelem. Az első napon Japán 20 pontos hátrányból felállva hosszabbításban verte Kanadát. Azt a Kanadát, mely ezt követően igazi erődemonstrációt tartott Bosznia-Hercegovina ellen. Így érkeztünk el a záró naphoz.

Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 10 perc után 23-20-ra vezetett Japán. A második etap is hasonlóan alakult. Jellemzően a hazaiak jártak előrébb. A félidő hajrájában pár pontot még hosszá is tett az előnyéhez Japán, így a szünetben 46-38 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben a 10 pontot is átlépte a differencia, de Bosznia-Hercegovina nem adta fel. Az utolsó 10 percnek 70-64-es hazai előnyről futottak neki a csapatok. A bosnyákok az utolsó öt percbe érve ragadták magukhoz a vezetést és ezt már nem is engedték ki a kezükből.

Jonquel Jones 36 pont, 23 lepattanós dupla-duplával vezette győzelemre a csapatát. Matea Tavic és Nikolina Babic pedig 15-15 pontig jutott az európai együttesben. A japánoknál a hét triplát értékesítő 21 pontos Saki Hayashi lett a legeredményesebb.

Sara Heljic, a Vasas Akadémia játékosa közel 7 perc alatt 2 pontot és 1 lepattanót jegyzett.