Svédország - Bosznia-Hercegovina 63-82 (10-25, 21-30, 19-11, 13-16)

Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Yalman, Sharapa, Salins (Gulak-Lipka)

Svédország: Fontaine 9, Loyd 13/3, F. Eldebrink 9/3, E. Eldebrink 14/6, Johansson 4. Csere: Lundquist 2, E. Nystrom 3, Drammeh 4, Ekh 5/3, Visscher, A. Nystrom.

Bosznia-Hercegovina: Babic 17/9, Brcaninovic 3/3, Tavic 4, Delic, Jones 34/9. Csere: Deura 7/3, Dzombeta 8, Domuzin 1, Delic, Dzebo 8.

Bosznia-Hercegovina kivívta a jogot, hogy 2022-ben világbajnoki selejtezőn szerepelhet. Az Európa-bajnokság sorsdöntő keresztjáték mérkőzésén 82-63-ra múlták felül Svédországot.

A bosnyákok gyorsan magukhoz ragadták a vezetést. Már 6-5 után 13-0-s futással állva hagyták Svédországot. 10 perc után 25-10 állt az eredményjelzőn. A játék minden elemében riválisa fölé nőtt a bosnyák csapat. Ráadásul tette mindezt egyik legjobbja, Marica Gajic nélkül. A második negyedben is domináltak. Abban a 10 percben már 30 pontig jutottak a bosnyákok és így félidőben 55-31-re mentek.

A harmadik negyed elején 57-31-nél kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége. Ezt követően a svédek 11-2-es futással igyekeztek szépíteni. A harmadik etap végén is akadt egy jobb sorozatuk, így a záró szakasznak végül 66-50-ről vágtak neki a csapatok. Az első két találatot a bosnyákok szerezték, amivel 70-50-nél visszaállt a 20 pontos differencia. Innen nem volt venne a svédek felzárkózása a mérkőzésben. Bosznia-Hercegovina magabiztos játékkal 82-63-as sikert aratott és ezzel jövő februárban a világbajnoki részvételért küzdhet.

Jonquel Jones 34 ponttal és 19 lepattanóval ért el dupla-duplát. Nikolina Babic 17 pontot szerzett. A svédek legeredményesebbje a 14 pontos Elin Eldebrink lett.