Bourges – Reyer Venezia döntő lesz az Európa Kupában

:

:

Kedden este megkezdődött Bourges-ban a női kosárlabda Európa Kupa négyes döntője. Hatalmas izgalmakat hozó elődöntőket követhettünk. A trófeáért a házigazda Tango Bourges Basket és a tavalyi ezüstérmes Reyer Venezia küzdhet meg.

A Reyer Venezia 85-80-ra győzte le a CBK Mersin gárdáját. Villámrajtot vettek a törökök és a mérkőzés elején már 16 ponttal is vezettek. A hátrányát a félidőre ledolgozta a Reyer Venezia. Innentől végig fej-fej melletti küzdelem zajlott. Az utolsó percben 77-77 után Astou Ndour triplájával került lépéselőnybe a Reyer és jó büntetőzéssel ezt is meg is őrizték. Yvonne Anderson 25, Kayla Thorton 24, Astou Ndour 18 ponttal zárt. Török oldalon a 23 pontos Temi Fagbenle lett a legeredményesebb.

A Bourges Basket 69-67-re verte a Galatasaray-t. A végig szoros találkozón sokáig őrizte előnyét a török gárda. Sőt, a negyedik negyed elején 62-49-nél 13 ponttal is megugrottak. Extra védekezéssel azonban a Bourges visszajött a mérkőzésbe és az utolsó percben a maga javára fordította a csatát. 67-67 után 16 másodperccel a vége előtt Sarah Michel szerezte a győztes találatot. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy ezt követően egy hazai technikai után még megkapta az esélyt a győzelemre a Galatasaray. Az addig 21 pontot jegyző Kelsey Plum azonban büntetőt hibázott és mezőnyből sem találtak be a törökök. Hazai oldalon a 19 pontos Alix Duchet lett a legeredményesebb.

Csütörtökön 17 órától Galatasaray – Mersin bronzmérkőzést rendeznek. 20 órától a fináléban a Bourges és a Reyer Venezia küzdhet meg.

Reyer Venezia – CBK Mersin 85-80 (9-24, 33-20, 14-14, 29-22)
Bourges – Galatasaray 69-67 (17-18, 15-20, 17-18, 20-11)