USA

Brianna Fraser, Beatrice Mompremier és DeWanna Bonner is pályára lépett

:

:

Szombaton felkészülési mérkőzést játszott a Connecticut Sun. A Dallas Wings vendégei voltak az arlingtoni College Park Centerben.

Mindkét csapat erősen hiányos felállásban lépett pályára. A Sun keretéből hárman – köztük a Sopron Basket irányítója Briann January – hiányoztak. A Dallas Wings még hét játékosát volt kénytelen nélkülözni. A Sun végig vezetett az összecsapáson, a félidőben 48-36, a harmadik negyed végén már 70-49 állt az eredményjelzőn. Végül 89-76-os sikert aratott a Connecticut Sun.

Három magyarországi légiós is eredményes játékkal vette ki a részét a sikerből. Brianna Fraser, a Vasas Akadémia játékosa 12 perc 28 másodpercet töltött a pályán. 10 pontot és 6 lepattanót jegyzett. A 7 mezőnykísérletéből 4 sikeres lett. Beatrice Mompremier, az UIN-Győr – MÉLY-ÚT centere 14 perc 49 másodperc alatt 4 pontot és 4 lepattanót ért el. A tavasszal a szekszárdiakat segítő DeWanna Bonner pedig 16 perc alatt 10 pontot, 2 lepattanót és 2 gólpasszt jegyzett.