Aluinvent DVTK - UNI Győr - MÉLY-ÚT 74-83 (20-26, 17-21, 13-19, 24-17)

Miskolc, Generali Aréna
Cziffra Cs., Győrffy P., Tóth C. (Dernei G.)

Aluinvent DVTK: Medgyessy, Aho 11, Kányási 17/3, Kiss 15, Mokango 23/6. Csere: Tóth 4, Pusztai 4.

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Dombai 9/9, Kiesel 13/3, Dubei 13/3, Török 8/6, Mompreier 22. Csere: Barnai 2, Mansaré 2, Weninger 10/6, Lass 2, Varga 2.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 az UNI-Győr - MÉLY-ÚT javára.

A 2020/2021-es évadban az UNI-Győr – MÉLY-ÚT szerezte meg a bronzérmet a magyar bajnokságban. A bronzcsata második mérkőzésén a győriek 83-74-es győzelmet arattak az Aluinvent DVTK otthonában és ezzel 2-0-val lezárták a párharcot.

Már a mérkőzés elején igyekezett magához ragadni az irányítást a Győr. Beatrice Mompremier, Dubei Debóra és Török Ágnes találataival másfél perc alatt 7-0-s előnybe kerültek a vendégek. A DVTK első pontját Chanel Mokango szerezte. Földi Attila együttese a folytatásban felzárkózott 12-10-re, de fordítani nem tudott. Dombai Réka triplájával vett új lendületet a Győr, majd amikor Dubei Debóra is betalált távolról, már 20-12 állt az eredményjelzőn. Rendkívül pontgazdag első szakaszt láthattunk, 8, illetve 11 mezőnykosárral. Végül 10 perc után 26-20-as előnnyel rendelkeztek Iványi Dalma tanítványai. A győrieknél a 9 pontos Dubei Debóra volt a legeredményesebb, míg a DVTK-nál Chanel Mokango és Kiss Angelika járt 6-6 egységnél. A második negyed Dombai Réka két triplájával indult, amivel 32-22-nél először nőtt 10 egységre a különbség.

A folytatásban kétszer betalált – a félidőig 12 pontig jutó – Beatrice Mompremier, így összességében 10-2-vel kezdték a második szakaszt a győriek. A negyed közepén Kányási Veronika tripláját leszámítva nem tudott faragni hátrányából a DVTK. Az első 20 percben már nyolc pontszerzőt jegyezhettünk fel a vendégeknél, a legnagyobb differenciát pedig ebben a periódusban 45-29-nél regisztrálhattuk. A folytatásban az első 20 percben 13 pontot elérő Kiss Angelika és Aho Nina révén felzárkózott a házigazda. Végül a félidőben 47-37 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed elején Chanel Mokango két büntetője után nyolc pontra olvadt a különbség. Ez az első félidő hajrájával együtt egy 10-2-es hazai szériát jelentett. Tovább azonban nem tudott ebből építkezni a DVTK. A győri együttes élére Dubei Debóra állt, aki kétszer is betalált. A folytatásban pedig Brianna Kiesel és Beatrice Mompremier erősítették meg csapatuk fölényét.

A harmadik negyed közepén Weninger Virág öt pontjával és Varga Zsófia duplájával 64-43-nál lépte át előszőr a 20 egységet a győri előny. A DVTK játékosai egy pillanatig nem adták fel, így a harmadik és a negyedik etap fordulóján még 66-52-re felzárkóztak. Brianna Kiesel triplája szakította meg a házigazda futását. Nagy fölényben játszott a palánkok alatt Beatrice Mompremier, aki végül 22 pont, 19 lepattanós dupla-duplával lett a mezőny legjobbja. Ebből a 22 pontból hatot másfél perc leforgása alatt a záró szakasz elején jegyzett a kiváló center, amivel 75-56-ra ellépett a Győr. Ezek a pillanatok döntőnek bizonyultak. Az utolsó négy percbe 79-62-ről fordultak a csapatok. A hajrában a DVTK gyors támadásokat vezetve szépített: Chanel Mokango triplája 79-71-nél egy 9-0-s hazai szériát jelentett. A győri siker ekkor már nem forgott veszélyben. Mansaré Manty és Weninger Virág duplája 83-71-re módosította az állást, a végeredményt pedig Chanel Mokango hármasa alakította ki.

A 2020/2021-es évadban a TIPPMIX NŐI NB I. A CSOPORT bronzérmese az UNI-Győr – MÉLY-ÚT, negyedik helyezettje az Aluinvent DVTK.