:

:

Hiába gyõzte le 1 ponttal a jobb játékerõt képviselõ Belgiumot, az U18-as magyar válogatott búcsúzott a legjobbaktól, az A-divíziótól.

Minimális matematikai esélye még volt a magyar csapatnak a bent maradáshoz, ehhez azonban kisebb csoda kellett volna. Belgium nagy arányú legyõzése mellett ugyanis a letteknek ki kellett volna ütniük a cseheket.

A magyar együttes játszotta a nap elsõ mérkõzését, így a lányok már fél 10-kor a parketten voltak. A korai idõpont, a két csapat közötti elõzõ mérkõzésen mutatkozó nagy különbség és a belgák szempontjából már tétnélküliség miatt nem számíthattunk éles csatára. Szerencsére ezúttal a mieink gondoskodtak róla, hogy ne fulladjon unalomba a találkozó. Jól kezdtünk és végig tartottuk a lépést a belgákkal. Zele Dorina utolsó percben dobott két duplájával 18-14-re vezettünk egy negyed után.

Sajnos a második periódusban elfogyott a kisebb elõny, 7 perc játék után 24 – 24-nél utolértek minket a belgák. Ekkor benne volt a mérkõzésben, hogy a két együttes elõzõ találkozójához hasonlóan fokozatos ellép riválisunk. Szerencsére ez nem történt meg, mindössze 2 pontos 29-31-es hátrányból vártuk a harmadik játékrészt. A harmadik negyedben tapadtunk ellenfelünkre, Baksa remek pontjaival ezen szakasz végére fordítani is sikerült, sõt 45 – 39-nél már 6 ponttal is vezettünk.

A 45-41-rõl induló negyedik negyed elsõ felében már nem adtuk ki a vezetést a kezünkbõl. Bár a belgák többször is egyenlíttek, sõt egyszer 1 ponttal el is léptek, sikerült kiharcolni a szoros végjátékot. 22 másodperccel a rendes játékidõ vége elõtt 61 – 61 állt az eredményjelzõn, az utolsó támadás joga egy idõkérést követõen a miénk volt. Fuisz triplája 3 másodperccel a lefújás elõtt leperdült a gyûrûrõl, de Zele ellen a lepattanó harcban szabálytalankodtak. A két bentetõbõl az egyik bement, nyert Magyarország.

A magyar csapatból Baksa Bettina bizonyult a legeredményesebb játékosnak 15 pontjával.

A csoport másik meccsén Csehország 27 ponttal verte Lettországot, így kiestünk.

Ezzel véget ért az U18-as EB kiesés elkerüléséért zajló alsóházi rájátszása. Az A-divízióból Magyarország és Lettország búcsúzott. Nem tisztünk értékelni a válogatott teljesítményét, de annyi biztos, az utolsó hétvége jó sikerült. A belgáktól elszenvedett kiütéses vereség után a lányok hatalmas lelkierõrõl tanúbizonyságot téve összeszedték magukat és Lettország, illetve Belgium legyõzésével bizonyították: nem vagyunk olyan messze az A-divíziótól.

Belgium – Magyarország 61-62 (14-18, 17-11, 12-16, 18-17)
Csehország – Lettország 85 – 58 (26-7, 22-14, 15-22, 22-15)