Catchings parádéjával gyõzte le az Indiana a New York Liberty-t

:

:

Szombaton három mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. A játéknap összefoglalója következik.

A nap rangadóját a New York Liberty és az Indiana Fever játszotta. Mielõtt bármibe is belekezdenénk ki kell emelni, hogy a találkozó elsõ negyedének végén Tamika Catchings megdobta 5000. pontját a WNBA-ben. A Fever veterán ikonja az elsõ olyan játékos a nõi profi liga történetében, aki elérte az 5000 pontot, a 2000 lepattanót és az 1000 gólpasszt.

Maga a találkozó már nem hozott emlékezetes küzdelmet. Az Indiana a második negyed elején magához ragadta a kezdeményezést és ezt már ki sem engedték a kezükbõl. A harmadik negyedben már 54-34-re is vezetett a házigazda. A végjátékban a Liberty Pondexter találataival kozmetikázott az eredményen, így a vége 82-71 lett. Az ünnepelt Catchings 32 ponttal vette ki a részét a sikerbõl.

Az utóbbi idõben jó formát mutató Washington megszorongatta a Connecticut alakulatát. A negyedik negyed elején, 8 perccel a lefújás elõtt még 63-63 állt az eredményjelzõn és a jobb erõkbõl álló Sun csak a végjátékban darálta be a riválisát. A connecticuti alakulatból Montgomery és Charles is 16-16 pontig jutott.

A tavalyi nagydöntõ két résztvevõje az Atlanta Dream és a Seattle Storm játszotta a nap utolsó mérkõzését. Ezúttal az Atalanta remek dobóformát mutatva 29 ponttal jobbnak bizonyult a címvédõnél, a Dream a mai gyõzelmével közelebb került a rájátszáshoz.

Seattle Storm – Atlanta Dream 63 : 92 (26:27) (16:23) (13:23) (8:19)
Indiana Fever – New York Liberty 82 : 71 (16:16) (22:16) (26:15) (18:24)
Connecticut Sun – Washington Mystics 83 : 75 (26:29) (18:14) (17:16) (22:16)