CCC Polkowice lesz a Wisla Krakow ellenfele a lengyel döntõben

:

:

A Lengyel bajnokság elõdöntõjének sorsdöntõ ötödik találkozóján a Polkowice hatalmas izgalmak közepette 72-65-re verte a Gdyniát és ezzel bejutott a fináléban. A Wisla Krakow – CCC Polkowice párharc szombaton kezdõdik.

A CCC Polkowice és a Lotos Gdynia az elsõ négy mérkõzésen felejthetetlen csatát vívott.
2-0-s hátrányból egyenlített a Gdynia és abban a reményben léptek pályára a Polkowice csarnokában, hogy csodát tesznek. A hazaiak azonban nagyon bekezdtek az elsõ percekben és az elsõ szakasz felénél 14-8-as elõnyben voltak. A Gdynia még idõben rendezte a sorait, így az elsõ 10 perc végére 18-18-nál egyenlítettek.

A második szakaszban megint hamar ellépett a Polkowice és ezúttal a vendégek már nem tudtak szépíteni, így a szünetben 38-29-es hazai elõnyt jegyezhettünk fel. A harmadik negyed fordított forgatókönyv alapján zajlott. 5 perc alatt mindössze 3 pontot szerzett a Polkowice és ez idõ alatt 41-40-re zárkózott fel a Gdynia. A vendégek nemcsak felzárkóztak, hanem fordítottak is, 30 perc után 51-47-es elõnybe kerültek.

A negyedik negyed elején a Gdynia 5 pontra is meglépett, de 60-60-nál Sharnee Zoll vezérletével egyenlített a Polkowice. 3 perccel a lefújás elõtt 62-62 volt az állás, de ezt követõen csak 3 pontot szerzett a Gdynia. 66-65-ös hazai elõnyrõl érkezett el az utolsó 2 perc. Innentõl kezdve már szabálytalanságokkal igyekezett lassítani az órát a vendég alakulat, de a „CCC” jól büntetõzött, a Gdynia pedig már nem talált be.

72-65-ös sikerével a Polkowice a tavalyi év után ismét kivívta a döntõs szereplés jogát. A Polkowice legjobbja a 22 pontot és 18 lepattanót szerzõ Jantel Levander volt.

CCC Polkowice – Lotos Gdynia 72-65 (18-18, 20-11, 9-22, 25-14)