Ceglédi bravúr a Gyõr ellen, a PEAC 20 ponttal verte a Vasast

:

:

Vasárnap két mérkõzést rendeztek a hazai élvonalban. A VBW CEKK Cegléd és a PEAC-Pécs ünnepelhetett gyõzelmet.

A VBW CEKK Cegléd kisebb meglepetésre 65-63-ra múlta felül a CMB Cargo UNI Gyõrt. A gyõriek kezdték jobban a találkozót, az elsõ etap végén 16-11-re vezetett Sandro Orlando gárdája. A második szakasz elején azonban gyorsan egyenlített a Cegléd. Innentõl a félidõig fej-fej mellett haladtak a csapatok: 20 perc játékot követõen 31-31 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyedet a CEKK 10-0-val indította és az akkor megszerzett elõnyét a játékrész során végig õrizte. Az utolsó 10 percnek 46-38-ról futottak neki a felek. Ebben a periódusban 57-45 után a Gyõr 8-0-s sorozattal zárkózott fel, ezzel az utolsó perceket teljesen nyílttá téve. Végül a szoros végjátékban a ceglédi elõnybõl két pont megmaradt.

A PEAC-Pécs 87-67-re gyõzte le a Vasas Akadémiát. Az elsõ negyedben 14-12 után került elõször komolyabb lépéselõnybe a PEAC. 10 perc után 23-17-es pécsi elõnyt jegyezhettünk fel. A második etap elején még 23-20-ra felzárkózott a Vasas, de ez volt a legszorosabb mérkõzésállás. A félidõig három triplát értékesítõ Julie Vanloo távoli dobásaival gyorsan növelték elõnyüket a hazaiak. A 45-32-ról induló harmadik negyed elején 9 pontra megközelítette riválisát a Vasas. A folytatásban azonban ismét a pécsiek domináltak, akik az utolsó 10 percnek 63-48-as elõnyrõl vághattak neki. Itt már nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Magabiztos sikert jegyzett a PEAC.

VBW CEKK Cegléd – CMB Cargo UNI Gyõr 65-63 (11-16, 20-15, 15-7, 19-25)