Courtney Vandersloot sorozatban harmadszor ért el dupla-duplát

:

:

Fotó: WNBA

Helyi idő szerint szombaton kora délután is rendeztek egy mérkőzést a WNBA-ben. Ezen a Chicago Sky 91-81-re verte a Connecticut Sun-t. A két csapat csütörtökön is összemérte az erejét és ahhoz hasonlón ismét nyerni tudott a Sky. Courtney Vandersloot pedig sorozatban harmadszor zárt dupla-duplával.

A Connecticut Sun villámrajtot vett és az első negyed végére 21-12-es előnybe került. A második etapban azonban fordított a Sky. Azt a 10 percet 28-13-ra nyerték és így a félidőben 40-34-re mentek. A harmadik szakasz ismét fordulatot hozott. A Sun került fölénybe és 13-0-s futással 47-40-re vezettek.

A megszerzett előnyét azonban nem tudta megtartani a Connecticut és a harmadik negyed végére visszavette a vezetést a Sky. 30 perc után 67-64 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban 74-74-nél még egyenlített a Sun, de a vezetést nem tudták átvenni. A hajrá chicagói fölényt hozott és végül ismét 10 egységre nőtt a differencia.

Courtney Vandersloot 18 ponttal és 11 gólpasszal zárt. Allie Quigley 13 pontot ért el. A Sun keretében Briann January 12 ponttal és 6 lepattanóval fejezte be az összecsapást. Beatrice Mompremier pedig 2 perc 50 másodpercet töltött a pályán és 1 lepattanót rögzítettek a statisztikájára.

Chicago Sky – Connecticut Sun 91-81 (12-21, 28-13, 27-30, 24-17)

Videó: Courtney Vanderlsoot extra megmozdulásai

Videó: a mérkőzés összefoglalója