Courtney Vandersloot vezette gyõzelemre a YDÜ-t a Mersin otthonában

:

:

A hétvégén a török élvonal 21. fordulóját rendezték. A rangadón a YDÜ nagy csatában nyert a Mersin otthonában. A Fenerbahce és a Hatay nem botlott.

Fotó: ydumelekleri.neu.edu.tr

A Yakin Dogu Universitesi 58-56-os sikert ünnepelhetett a Mersin otthonában. A várakozásoknak megfelelõ szoros, inkább a védekezés által dominált csata kerekedett. Sokáig úgy nézett ki, hogy a Mersin élesebb ezen a délutánon. Az elsõ negyed végén 19-12-re vezettek, majd a második etapban már 31-19-es elõnyben voltak. A félidõre 34-25-re felzárkózott a YDÜ, hogy aztán a harmadik negyed hajrájához érkezve már a vezetést is átvegyék.

Az utolsó 10 percnek 44-44-rõl vágtak neki a csapatok. Itt fej-fej mellett haladtak a felek. Az utolsó három percbe fordulva 53-52-nél ismét a Mersin került lépéselõnybe. Jött azonban Courtney Vandersloot, aki elõbb triplát értékesített, majd két büntetõnél sem remegett meg a keze. Ezzel 57-53-ra módosult az állás és innen az elõnyét az utolsó percben megõrizte a YDÜ. Vandersloot végül 17 ponttal és 14 gólpasszal zárt.

A Fenerbahce az Euroliga kiesés után 86-56-ra verte a Botas gárdáját. A félidõre 28 pontos különbség alakult ki. Kia Vaughn 21, Kelsey Plum 13 egységig jutott. A Hatay 85-75-re verte az Ormanspor csapatát. Itt a harmadik negyed végére formálódott a meccset meghatározó differencia. Leilani Mitchell és Katsiaryna Snytsina 18-18 ponttal vezette gyõzelemre csapatát. Egyre jobban érik, hogy a Galatasaray nem lesz tagja a rájátszás mezõnyének. Ezúttal a Cukorova Basketbol otthonában maradtak alul.

Adana Aski – İstanbul Üniversitesi 62-71
Ogm Ormanspor – Hatay Bºb. 75-85
Galatasaray – Çukurova Basketbol 54-75
Abdullah Gül Üniversitesi – Samsun Canik Bld. 74-63
Mersin Bºb. – Yakin Doğu Üni. 56-58
Fenerbahçe – Botaº 86-56