Csak a Rivas Ecopolisnak voltak kellemetlen percei

:

:

Szombaton a Spanyol Bajnokság 10. fordulójában remekeltek az EuroLigás csapatok. Csak a Rivas Ecopolis gárdája játszott szorosabb mérkõzést, a Valencia és a Salamanca magabiztos gyõzelmet ünnepelhetett.

A Rivas Ecopolis Gironában lépett pályára. A találkozó kiélezett csatát hozott. A harmadik negyed végén 49-49 állt az eredményjelzõn, majd a negyedik szakaszban érvényesült a madridiak nagyobb rutinja, így 66-72-re behúzták az elõzetesen kötelezõ gyõzelemként elkönyvelt találkozót. A Rivas Ecopolisban ezúttal is a 19-19 pontig jutó Valdemoro-Bonner duó remekelt.

A Salamanca Vigo városában lépett pályára az RC Celta Indepo vendégeként. Alba Torrensék a szünetben még 5 pontos hátrányban voltak, majd a harmadik etapot 10-21 arányban behúzták és ezzel eldöntötték a mérkõzés sorsát. A lefújás pillanatában 68-80 állt az eredményjelzõn. A Salamanca a palánkok alatt villogott, Erika de Souza és Sancho Lyttle is 23-23 pontot termelt. A brazil center ráadásul 11, a spanyol válogatott magasa pedig 7 lepattanót szedett.

A Valenciának volt a legkönnyebb dolga. A listavezetõ a Cadi La Seu D´Urgell alakulatát látta vendégül. A találkozó a 22-25-ös vendég vezetést hozó elsõ negyed után hamar eldõlt. A második szakaszt 31-11-re nyerte a hazai együttes. Innentõl kezdve a Valencia már tartalékolhatott az Orenburg elleni EuroLiga csoportrangadóra. A vége 102-72 lett. A gyõztes csapatból minden nevezett játékos pályára lépett, öten jutottak 10 pont fölé és a 27 pontot szerzõ Brunson bizonyult a legeredményesebbnek.

Somogyi Andrea együttese, az Ibiza hazai pályán 57-60-ra kapott ki a Zaragozától. A magyar játékos 3 percet kapott és ez idõ alatt nem szerzett pontot.

RC CELTA INDEPO – PERFUMERIAS AVENIDA 68-80
GRAN CANARIA 2014 LA CAJA DE CANARIAS – EXTRUGASA 72-53
PALACIO DE CONGRESOS DE IBIZA – MANN FILTER ZARAGOZA 57-60
C.B. OLESA – HONDARRIBIA – IRÚN 68-89
UNB OBENASA NAVARRA – SÓLLER BON DÍA! 83-90
GIRONA FC – RIVAS ECOPOLIS 66-72
CIUDAD ROS CASARES VALENCIA – CADI LA SEU D´URGELL 102-72