:

:

Fotó: CBF

Csütörtökön ismét összecsapott Csehország és Finnország válogatottja. Ezúttal 83-70-es cseh siker született.

A két gárda első mérkőzéséhez képest jelentős változás történt, hogy a finneknél Awak Kuier nem lépett pályára. A meccset finn tripla vezette fel, de ezt követően gyorsan fordítottak a hazaiak. 10 perc után 24-20, a félidőben 49-39 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban a 20 pontot is elérte a differencia. Ezt követően faragtak a hátrányukon a finnek, de a hazai siker nem forgott veszélyben.

Dominika Paurová 18 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje. A finneknél Elina Aarnisalo és Roosa Lehtoranta 10-10 egységig jutott.

Csehországgal augusztus 8-án és 9-én mérkőzünk Székesfehérváron a világbajnoki előselejtezőre történő felkészülés jegyében. Finnországot 2025. február 6-án fogadjuk Eb-selejtezőn.