Hirdetés
Archivum

Csoportgyõztes Szolnokon a magyar U18-as 3×3-as válogatott



:

:

Hirdetés

Szombaton este lezárult a csoportkör a Szolnokon zajló U18-as 3×3-as Eb-selejtezõn. A magyar válogatott Szlovákiát 18-9-re gyõzte le és ezzel megnyerte csoportját. Vasárnap 13 órától a negyeddöntõben Olaszország lesz az ellenfél.

Áramszünet miatt egy kicsit csúszott a kezdés, de a lányok remek teljesítménnyel gyorsan feledtették a szurkolókkal a kisebb kényszerszünetbõl adódó bosszúságot. Radócz Fanni két találatával már az elsõ percben 2-0-s elõnybe kerültek a mieink. Ezt követõen Madár Kata és Munkácsi Enikõ is eredményesnek bizonyult, majd amikor Hizsnyik Dóra találata célt ért, már 6-1-re vezettünk. Az elsõ játékmegszakítás négy perc után 8-2-es állásról érkezett el.

A mérkõzés középsõ szakasza valamivel pontszegényebb játékot hozott, de Madár szép megoldásával és Radócz sikeres távoli vállalásával 11-2-re sikerült növelni az elõnyt. A második játékmegszakítás után is Madár és Radócz volt eredményes, majd Hizsnyik két villanásával 15-4-re módosult az állás. Az utolsó percben a végeredményt Madár távoli megoldása és Hizsnyik betörésbõl elért pontja alakította ki.

A magyar csapat 18-9-es sikerével az A-csoport élén végzett és így vasárnap 13 órától a D-csoport második helyén záró Olaszországgal mérkõzik a negyeddöntõben.

Eredmény
Magyarország – Szlovákia 18-9

Ágrajz

Hirdetés