3x3

Csoportja második helyén zárt az első somorjai tornán a magyar válogatott

:

:

Az U23-as 3×3-as Nemzetek Ligájának első somorjai tornáján a magyar válogatott 14-11-es vereséget szenvedett Oroszországtól. Ezzel a nyitó napon csoportjai második helyén zárt a magyar csapat.

Török Ági találatával válogatottunk szerzett vezetést. Gyors orosz egyenlítés után Tóth Orsolya révén ismét előnybe kerültek a mieink. Az oroszok erre azonnal válaszoltak, de Török duplájával 4-2-re vezettünk két perc játékot követően.  Az első játékmegszakításig egy orosz pont született, így az óriási hőségben 4-3-ról jöhetett a szusszanásnyi pihenő. Visszatérve a pályára két orosz büntetővel folytatódott a játék, melyből egyet értékesített riválisunk.

4-4 után Tóth találatával ismét válogatottunk került előnybe, de ezúttal is gyors orosz választ könyvelhettünk el. A mérkőzés feléhez érkezve vette át a vezetést az orosz válogatott, de ez nem tartott sokáig. Török 1+1-es megoldása után 7-6-nál újra előrébb jártunk. Varga Eszter növelte tovább az előnyt, majd ismét Török villant meg és már 9-6 állt az eredményjelzőn. Négy perc volt hátra, de a hajrá riválisunknak sikerült jobban. A második játékmegszakításra 9-7-ről vonultak a csapatok, utána azonban egy büntetővel és egy duplával 10-9-nél fordítottak az oroszok. Az utolsó két percbe fordulva pedig 11-9-re mentek.

A magyar válogatott nagyot küzdött, egy pillanatig nem adtuk fel és Tóth, illetve Török találataival 11-11-nél egyenlítettek a mieink. Az utolsó másfél percben három orosz pontot regisztrálhattunk, így alakult ki a végeredmény. Az orosz csapat ezzel második sikerét szerezte és a csoport első helyén zárt, így bejutott az első nap döntőjébe. A magyar csapat szerdán folytatja szereplését. A második somorjai tornán Németország és a házigazda Szlovákia lesz a rivális a csoportkörben.

Oroszország – Magyarország 14-11