Nagyvilág

Csoportrangadók és Covid az Amerika-bajnokságon

:

:

Vasárnapról hétfőre a virradóra a 2021-es Amerika-bajnokság harmadik játéknapjára került sor.

A B-csoportban az Argentína – Venezuela találkozót el kellett halasztani. Az argentin küldöttségben felütötte a fejét a Covid. A pozitív tesztet produkáló stábtagot elkülönítették, várhatóan hétfőn a késő esti órákban születik döntés arról, hogy mi lesz a folytatásban.

Az A-csoport rangadóján Kanada 71-67-re verte Brazíliát. Az utolsó négy percben 64-64 után döntött Kanada. Nirra Fields 17 pontot elérve vezette győzelemre csapatát. A négyes másik meccsén Kolumbia 92-67-re kiütötte El Salvador gárdáját.

A B-csoport rangadóján USA 87-65-re verte Puerto Ricót. A két középső negyedet nyomta meg a rendkívül fiatal, de nagy jövő előtt álló amerikai csapat. Ezt a 20 percet 50-22-re hozták, amivel eldőlt a győztes kiléte. Nazahrah Hillmon-Baker és Rhyne Howard 17-17, míg Aliyah Boston 15 pontot ért el.