Bosznia-Hercegovina - Dél-Korea 66-99 (20-25, 17-20, 15-31, 14-23)

Sydney, Sydney SuperDome

Bosznia-Hercegovina: Deura 3, Knezevic 7/3, Elez 10/6, Tavic 8, Jones 21/3. Csere: Dzombeta 2, Domuzin 4, Ikanovic, N. Delic, Selimovic, Markovic, A. Delic 11/6,

Dél-Korea: Kang 37/21, Jihyun Park 13/3, Hyejin Park 16/12, Sodam Kim 2, Danbi Kim 10/3. Csere: Jihyun Shin 2, Yeeun Heo, Yebin Yoon 6, Sohee Lee 3/3, Inyoung Yang 9, An Jin 1.

A 2022-es világbajnokságon Dél-Korea 99-66-ra kiütötte Bosznia-Hercegovinát.

Mindkét csapat nagy arányú vereséget szenvedett az első két napon. Joggal tekinthettek egyetlen reális győzelmi esélyként erre a találkozóra a felek. Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végül 14-14 után ragadta magához az irányítást az ázsiai gárda és azóta tudjuk, hogy onnantól végig előrébb jártak. A félidőben 45-37-re vezettek. A 31-15-ös harmadik negyedben szakították le végleg a riválisukat.

A győztes gárdában Leeseul Kang 37 pontos teljesítménye az egész világbajnokság eddigi legponterősebb produkciója.