Diana Taurasi 34 pontja döntött

:

:

A 34 pontos Diana Taurasi vezérletével a Galatasaray 92-86-ra verte a Fenerbahce együttesét a Török bajnokság döntõjének harmadik mérkõzésén. A Galatasaray ezzel 2-1-re szépített és így csütörtökön a negyedik mérkõzéssel folytatódik a finálé.

Galatasaray – Fenerbahçe 92 -86 (21-23, 20-18, 25-19, 26-26)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-1 a Fenerbahçe javára.

Legjobb dobók:

Galatasaray: Taurasi 34, Charles 14, Caglar 12

Fenerbahce: McCoughtry 24, Pondexter 16, Matovic 15

A Fenerbahçe otthonában lebonyolított két találkozó után az Abdi Ipekci Arénába költöztek a csapatok a Török bajnokság döntõjében. A Fener hozta a két hazai mérkõzését, így a Galatasaray gyõzelmi kényszerben lépett pályára. Pikánsan indult a mérkõzés, a találkozó elõtt látott napvilágot a hír, hogy Diana Taurasi 10000 török lírás, azaz 5850 dolláros pénzbüntetést kapott, miután a második találkozót követõen – nincs rá jobb szó – bemutatott a Fener táborának.

A döntés kellõen felpaprikázhatta az amerikai klasszist, csapata elsõ pontja a nevéhez fûzõdött. Az elsõ szakaszban fej-fej mellett haladtak az együttesek. A vendégeknél a Yilmaz-Matovic duó felelt a pontokért, míg a hazai oldalon Taurasi mellett Alben és Caglar villogott. Vardarli utolsó másodpercekben szerzett duplájának köszönhetõen vezetett 10 perc után 23-21-re a Fener.

Fotó: Türkiye Basketbol Federasyonu/Turkish Basketball Federation (TBF)

Személyi hiba 23

A második negyed alaphangját egy súlyos sérülés adta meg. A 13 perc alatt 12 pontot szerzõ Caglar egy szerencsétlen ütközés után súlyos csípõsérülést szenvedett. A török játékost hosszú percekig ápolták, amíg le tudták vinni. A negyed eleje a Fenerbahcéról szólt. 28-23-ra elléptek a vendégek, igaz a játékrész közepén 30-30-nál már ismét egyenlõ volt az állás. Ezt követõen a Galatasaray ragadta magához a kezdeményezést és 38-32-es elõnyre tettek szert a félidõ hajrájára. Ekkor azonban jött egy remek két perces periódus McCoughtry-tól, így a szünetben 41-41-es eredményt jegyezhettünk fel.

A harmadik negyed elsõ 5 percében 49-49-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor azonban az ihletett napot kifogó Taurasi bevágott egy 9 méteres triplát, majd Prince varázsolta a labdát egy bravúros betörés után a gyûrûbe, így 54-49-re léptek el a hazaiak. A Fenerbahce ezekben a percekben elveszítette a fonalat, Matovic és McCoughtry is folyamatosan reklamáltak. Végül egy szabálytalanságot követõen a szerb center dumált ki magának egy technikait, mely után Taurasi négy büntetõt értékesített, 62-54-nél pedig már 8 pontos differenciát jegyezhettünk fel. 30 perc után végül 66-60 állt az eredményjelzõn.

A negyedik szakasz Pondexter triplájával indult és ezzel 66-63-ra felzárkózott a Fenerbahce. Erre azonban Taurasi és Alben válaszolt, így 71-63-nál megint 8 pontos differenciáról árulkodott az eredményjelzõ. A hazaiak azonban nem tudták megõrizni az elõnyüket, 73-70-nél ismét látótávolságba ért a Fener és ekkor Ceyhun Yıldızoğlu kénytelen volt idõt kérni. Ez megtette a hatását, 3 és fél perccel a lefújás elõtt Taurasi megszerezte a 30. pontját és ezzel 82-74-nél megint megugrott a különbség. Ekkor George Deikulakos kért idõt, de a tanítványai fordítani már nem tudtak. Az utolsó 2 perc büntetõpárbajba torkollott, mely után végül 92-86-ra nyert a Galatasaray.

Sajnos ezt a találkozót sem úsztuk meg botrány nélkül. Ezúttal a Galatasaray szurkolói a lelátón estek neki a bajnoki mérkõzéseken nem szereplõ Elina Babkinának és a párjának, illetve a Fenerbahce mellettük ülõ vezetõjének Ali Koc-nak. A biztonságiaknak kellett beavatkozniuk.