Dinamo Kurszk – Kayseri Kaskispor döntõt rendeznek az Európa Kupában

:

:

Lezárultak a második számú európai kupasorozat, az Európa Kupa elõdöntõ párharcai. A sorozat fináléját a Dinamo Kurszk és a Kayseri Kaskispor játssza.

Dinamo Kurszk – Chevakata Vologda 59 -51 (14-12, 22-12, 11-12, 12-15)

A kurszkiak 9 ponttal nyerték az elsõ mérkõzést a Vologda otthonában, így esélyesként várták a visszavágót. Az esélyeket a második negyedben érvényre is jutatták. A szoros, 14-12-es hazai vezetést hozó elsõ negyed után a második szakaszban már a 14 (összesítésben 23) pontot is elérte a differencia. A szünetben végül 36-24 állt az eredményjelzõn. A félidõ hõse Temeka Johnson volt, aki 18 pontjából 14-et az elsõ 20 percben szerzett.

A harmadik negyedben igyekezett távoli dobásokkal csökkenteni a különbséget a Vologda, de 10 pont alá nem tudtak kerülni. A negyedik szakaszra a fontos kérdések eldõltek. A vendégek Davenport és Cherepanova pontjaival kozmetikáztak az eredményen, így lett a vége 59-51. A kurszkiaknál Johnson mellett a 19 pontos Petrakova nevét érdemes kiemelni.

1. mérkõzés: Chevakata Vologda – Dinamo Kurszk 62-71

Továbbjutott a Dinamo Kurszk 130-113-as összesítéssel.

Botas – Kayseri Kaskispor 71-66 (24-19, 17-14, 13-13, 17-20)

A Kayseri Kaskispor 12 pontos elõnnyel nyerte az elsõ mérkõzést. Ezúttal azonban a szoros elsõ negyed után a nagyszünet elõtt 3 perccel 41-27-re ellépett a Botas. A szünet egy 6-0-s vendég futással ért véget, így 10 perc után 41-33-ra vezettek a hazaiak.

A harmadik negyedben állandósult a két gárda között a 8-10 pontos differencia. A negyedik szakasz elején 54-46 után azonban egy 11-0-s futással 57-54-re fordított a Kayseri Kaskispor és ez döntõnek bizonyult. Erre már nem tudott válaszolni a Botas. Az utolsó percekben Wright és Noelle Quinn vezérletével a gyõzelmet megszerezték, de továbbjutási esélyeik nem voltak. A Kayseri Kaskispor legeredményesebbjlnek a 22 pontos Latoya Sanders bizonyult.

1. mérkõzés: Kayseri Kaskispor – Botas 77-65
Továbbjutott a Kayseri Kaskispor 143-136-os összesítéssel.

A döntõ elsõ mérkõzését március 15-én rendezik Törökországban, a visszavágóra egy héttel késõbb kerül sor Kurszkban.