Döcögõ játékkal nyert a Krakkó

:

:

Szombaton este lejátszotta az EuroLiga rájátszását megelõzõ utolsó bajnokiját a Wisła Can-Pack Krakkó. A Pécs keddi ellenfele a lengyel bajnokságban erõs középcsapatnak számító, jelenleg a bajnoki tabellán 7. helyen álló Super-Pol Tęcza Leszno együttesével mérte össze erejét.

A Krakkó az elsõ játékrészben csúnyán beragadt, 9 ponttal 22-13-ra el is húzott a Leszno. A második negyedben azonban jött Liron Cohen és a gyilkos triplái, melyekkel a félidõre már egyenlített Jose Ignacio Hernandez gárdája.

A harmadik 10 percben a végül 20 pontig jutó Ewelina Kobryn vette át kezdeményezést. A lengyel válogatott center vezetésével végül magabiztosan 86-65 gyõzött a Krakkó.

Wisła Can-Pack Kraków – Super-Pol Tęcza Leszno 86:65 (13:22, 26:17, 27:9, 20:17)

Wisła Can-Pack: Ewelina Kobryn 20, Katerina Zohnova 12, Liron Cohen 11, Janell Burse 11, Marta Fernandez 9, Iziane Castro Marques 8, Agnieszka Majewska 6, Dorota Gburczyk 6, Maja Vucurović 1, Paulina Pawlak 2, Agnieszka Kułaga 0.

Super-Pol Tęcza: Magdalena Gawrońska 20, Edyta Krysiewicz 13, Joanna Walich 11, Żaneta Durak 6, Aleksandra Drzewińska 5, Joanna Czarnecka 5, Marta Gajewska 5, Barbara Głocka 0, Barbara Kaszewska 0.