:

:

Szombat délután rendezik a Nemzeti Leány Kadett Bajnokság elődöntőit.

Fotó: NKA Pécs

15 órától Kecskeméti KA/A – NKA Pécs/A elődöntő lesz. A pénteki negyeddöntőben a kecskemétiek nagy csatában 56-52-re múlták felül a DVTK-t. A nyitó nap öt legjobb teljesítmény-indexéből kettő kecskeméti, Sinka-Pálinkás Szofi (24 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Gergő Janka (13 pont, 22 lepattanó) remekelt a találkozón. A házigazda pécsiek az egész szezonban domináltak. Jelenleg 17 győzelemnél és 2 vereségnél tartanak. Az elődöntőben 73-43-ra verték a Csata DSE-t. Mészáros Ágota 22 ponttal és 14 lepattanóval ért el dupla-duplát, Bojtár Bettina 14 pontot jegyzett. A két csapat április 1-én és 6-án találkozott, előbb 63-43-as, majd 63-60-as pécsi siker született.

17 óra 30 perctől rendezik a Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Darazsak Sportakadémia/A elődöntőt. A Zsíros Akadémia 43-39-re verte a Vasas Akadémiát. A Zsíros Akadémia játékosa Josepovits Kinga jegyezte az első nap legjobb teljesítmény-indexét. 17 ponttal és 19 ponttal vezette győzelemre csapatát, de a sikerhez kellett, hogy többen felnőjenek mellé. Pásztor Arina 12 pontja és 8 gólpassza döntő pillanatokban segítette a csapatot. A Soproni Darazsak Sportakadémia kadettjei 60-52-re győzték le a BEAC-Újbuda KA-t. Soproni oldalon Janzsó Alíz (19 pont, 12 lepattanó) és Plangár Réka (14 pont, 13 lepattanó) dupla-duplája kiemelkedő, de 9 ponttal és 12 lepattanóval Pásztor Kata is közel állt ehhez. A két csapat novemberben és decemberben találkozott, mindkét alkalommal a Zsíros Akadémia nyert. Előbb 64-63-ra, majd 68-62-re, de mindkét keret változott azóta.

Elődöntők

15:00 Kecskeméti KA/A – NKA Pécs/A – ÉLŐ STATISZTIKAÉLŐ VIDEÓ
17:30 Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Darazsak Sportakadémia/A – ÉLŐ STATISZTIKAÉLŐ VIDEÓ

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság “A” döntőjének mérkőzései a Hunbasket.TV felületén élőben, kommentárral követhetőek.