Drámai csata a cseh klasszikuson

:

:

Szombaton este került sor a Cseh Bajnokság nagy rangadójára, a Prága és a Brno összecsapására. A cseh fõvárosban rendezett találkozón a hazaiak még a negyedik negyed közepén is 8 ponttal vezettek, majd Frida Eldebrink hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadásban a Brno dominált és végül nyert 4 ponttal.

A Cseh Bajnokság második szakaszában a felsõ házban, amikor az alapszakasz elsõ négy helyezettje még egy kört játszik egymással, elérkezett a Prága-Brno rangadó ideje. Rangadó ide vagy oda, nagyon beragadt az USK Praha a rajtnál, 5-13-nál Lubor Blazek már idõkérésre kényszerült, ami nem segített. A Brno az elsõ negyedben hatalmas fölényben játszott és már 14-28-ra is vezettek. A második periódus végül 20-28-ról indult.

A második negyedre egy másik Prága futott ki a pályára. 20-31-rõl egy 19-2-es futással 39-33-ra vették át a vezetést a fõvárosiak. Amíg az elsõ 10 percben a Prága mondott teljes csõdöt, addig a második 10 percben a Brno. Jan Bobrovsky gárdája mindössze 9 pontig jutott ebben a negyedben, míg a hazaiak neve mellé 23 egység került. A szünetben 43-37 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben érdemben nem változott a játék képe. Némileg szigorodott a védekezés, de mindkét oldal hibázott is szép számmal. A 11-9-es harmadik etap után 54-46-rõl kezdõdött a negyedik szakasz. Már alig 4 perc volt vissza a rendes játékidõbõl, amikor még mindig 8 ponttal, 60-52-re vezetett a házigazda. Ekkor semmi sem utalt arra a drámára, amit az utolsó percben átélhetett a helyi publikum.

37 másodperccel a rendes játékidõ vége elõtt 63-63-nál egyenlített a Brno, majd DeLisha Milton-Jones triplájával 66-63-ra ismét ellépett a Prága, de az utolsó támadásból Frida Eldebrink hármast szerzett, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadás elején még a Prága ragadta magához a vezetést, majd a Brno fokozatosan átvette a kezdeményezést és 76-80-ra behúzták a rangadót.

A gyõztes csapatból a 20 pontos Eldebrink emelkedett ki, de ©keroviæ is 18 egységig jutott és Cheryl Ford neve mellé is 15 pont, illetve 17 lepattanó került. A Prágánál a két amerikai, a 28 pontos Milton-Jones és a 23 pontos Whalen remekelt. A többiektõl kevesebb érkezett. Vajda Anna 22 percet töltött a pályán, de nem szerzett pontot.

ZVVZ USK Praha – Frisco Sika Brno 76-80 (20-28, 23-9, 11-9, 12-20, 10-14)