Drámai csatában nyert a TFSE-MTK a Vasas otthonában

Vasas Akadémia - TFSE-MTK 82-83 (24-17, 15-23, 20-24, 23-19)

Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
dr. Mészáros B., Balogh Gy., Varga-Záray K. (Schäffer B.)

Vasas Akadémia: Papp 21/9, Bach 2, Szerencsés 2, Madár K. 9/3, Fraser 26. Csere: Tóth O. 12/3, Smailbegovic, Madár E. 10.

TFSE-MTK: Boros B. 8/6, Bernáth 9/3, Jenkins A. 26/3, Jenkins C. 15/6, Markovic 10. Csere: Király A., Herman 13/9, Katona 2, Németh A., Kovács V.

A bajnokság 17. fordulójában a keddi játéknap fővárosi rangadóján a TFSE-MTK 83-82-es győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában

Az első percekben fej-fej melletti kiélezett küzdelem zajlott, majd a TFSE 12-10-es vezetését követően a Vasas 10-0-s futással került előnybe. Az ekkor kialakult differencia a játékrész végéig megmaradt a felek között. 10 perc után 24-17-es előnyben volt a Vasas. A második szakasz elején két alkalommal is elérte a 9 pontot a differencia, de 32-23 után a TFSE mutatott be egy 10-0-s futást, amivel 33-32-nél átvette a vezetést. A félidőig már nem alakult ki nagy különbség egyik oldalra sem, végül 40-39-re ment Magyar Bianka együttese.

A TFSE keretében Alisia Jenkins 16 pontnál járt a félidőben, a Vasasnál a 14 egységig jutót Brianna Fraser és a 12 pontnál tartó Papp Dia bizonyult a legeredményesebbnek. A harmadik negyed is hasonló fordulatokat tartogatott. Előbb a Vasas került kisebb előnybe 48-45-nél, majd innen a TFSE csinált egy 9-0-s szériát, amivel 54-48-ra módosította az állást. A vendégek legnagyobb előnyét 60-52-nél jegyezhettük fel, de a döntős futást nem tudta bevinni a TFSE. A záró szakaszra fordulva 64-59-re felzárkózott a Vasas.

A negyedik negyedet Herman Alíz  triplája indította. A játékrész közepéhez érkezve 77-63-nál már 14 pontra nőtt a differencia. A Vasas azonban nem adta fel. Az utolsó két perchez érkezve 79-73-ra felzárkózott. Rendkívül kiélezett végjáték alakult ki. Hat másodperc volt vissza, amikor a Vasas az ekkor 21. pontját szerző Papp Dia duplájával 82-82-nél egyenlített. Reális esély mutatkozott a hosszabbításra, de 0.3 másodperccel a vége előtt Alisia Jenkins két büntetőt harcolt ki. Ebből egyet értékesített, így 83-82-es sikert ünnepelhetett a TFSE.

Fotó:TFSE-MTK