USK Praha - Famila Schio 72-70 (21-21, 18-20, 9-13, 24-16)

Teixeira, Sljivic, Ninkovic (Gulak-Lipka)

USK Praha: Oblak 17/12, Conde 18/3, Vorackova 4, Thomas 11, Jones 16. Csere: Vyoralova 6/6.

Famila Schio: Mestdagh 18/15, Sottana 2, Gruida 14, Keys 12/3, Laksa 13/6. Csere: Gaye 2, Verona 2, Crippa, Andre 7.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 az USK Praha javára.

Az egyik fél második sikeréig tartó Euroliga negyeddöntő párharc első felvonása alkalmával az USK Praha 12 pontos hátrányból felállva 72-70-re legyőzte a Famila Schiót és ezzel 1-0-s előnybe került. Folytatás jövő héten kedden Olaszországban.

Rendkívül kiélezetten alakult az első félidő. A második etap elején 27-21-nél volt egy kisebb megugrása a Schiónak, de jellemzően 2-3 pontnál jobban egyik fél sem tudott elszakadni. A nagyszünetben 41-39-re az olaszok vezettek. A harmadik negyedben 8-2-es futással indított a Schio, amivel 49-41-re szakadt el. Innen 49-48-ra felzárkóztak a hazaiak, de a játékrész hajrája az olasz gárdának sikerült jobban. A záró etapnak így 54-48-ról futottak neki a csapatok.

Sokáig a Famila Schio akarata érvényesült az utolsó 10 percben is. A legnagyobb különbséget 64-52-nél, illetve 66-54-nél regisztrálhattuk. Ekkor még öt perc volt hátra és természetesen a prágaiak egy pillanatra nem adták fel. Az utolsó két percbe érve 68-66-ra felzárkóztak és teljesen nyílttá tették a csatát. Maria Conde vezetésével 69-69-nél egyenlített Natalia Hejkova gárdája, majd a spanyol játékos 71-69-es előnyhöz juttatta csapatát. Az utolsó percben mindkét gárda idegesen játszott, sokat hibázott, de a prágaiak a vezetést már nem engedték ki a kezükből.

Az USK Praha 72-70-es sikere alkalmával Maria Conde 18, Teja Oblak 17, Brionna Jones 16 pontot ért el. A Famila Schio legeredményesebbje a 18 egységig jutó Kim Mestdagh volt, míg Sandrine Gruda 14 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát jegyzett.