Drámai csaták az elõdöntõkben

:

:

Elképesztõ izgalmakat hoztak az elõdöntõk a nõi kosárlabda Európa Kupában. Oroszországban az utolsó másodpercekben mentette döntetlenre a mérkõzést az Arras és ezzel bejutott a fináléba, ahol az ellenfele az Elitzur Ramla lesz.

A Chevakata Vologda együttesének 1 pontos hátrányt kellett volna ledolgoznia az ellen az Arras ellen, akikkel szemben az elõdöntõk elsõ mérkõzésén 19 ponttal is vezettek már. A Vologdának sikerült az a „bravúr”, hogy nem vívták ki a döntõbe jutást. Szoros negyeddel kezdõdött a találkozó, a csapatok végig fej-fej mellett haladtak és 10 perc után 18-19-re vezetett az Arras. A második negyedben ugyanazt láthattuk, mint egy hete Franciaországban, a vendég csapat nagyon elhúzott ellenfelétõl. Igen ám, csakhogy ezúttal a vendégek a gallok voltak, akik egy ponton 20-34-re is vezettek. Az orosz együttesnél valami nagyon megtört, amikor azt a nagy elõnyüket leadták az elsõ találkozón… A félidõ vége elõtt egy 9-2-es futással 29-36-re szépítettek a hazaiak.

A harmadik negyedben végig õrizte elõnyét az Arras, így az utolsó etap 43-49-rõl indult. Az utolsó szakaszban elképesztõ drámának lehettek szemtanúi a nézõk. A Vologda folyamatosan zárkózott fel és 1 perc 15 másodperccel a lefújás elõtt, 63-63-nál egyenlítettek is. A lefújás elõtt 36 másodperccel 66-63-nál már hazai elõnyt jegyezhettünk fel, de ekkor még nem dõlt el a továbbjutás. 14 másodperccel a lefújás elõtt 66-65-nél Moore csak az egyik büntetõjét dobta be, így csak 67-65-re vezettek az oroszok, majd 10 másodperccel a vége elõtt jött Gomis és 67-67-re mentette a találkozót. Az utolsó támadásból nem szerzett pontot a Vologda, így 1 pontos múlt heti sikerének köszönhetõen nagy meglepetésre az Arras jutott a fináléba.

Az Arras legjobbja a 18 pontot szerzõ Johanne Gomis volt, míg a Volgodánál ezúttal is Jessica Davenport remekelt, 18 pont és 14 lepattanó került a neve mellé.

A másik elõdöntõt 15 pontos elõnyrõl várta az Elitzur Ramla a címvédõ Sony Athinaikos ellen. A görögöktõl bravúr kellett volna a fordításhoz és ez ezen az estén elmaradt. Az elsõ negyed után 18-15-re vezettek a hazaiak, majd a szünetben 41-37 volt az állás, azaz mindössze négy pontot faragott hátrányán a címvédõ. Ráadásul a második negyedben nem egyszer a vendégek jártak elõrébb, azaz nagyon távol állt az Athinaikos  az újabb finálétól.

A harmadik periódusban volt egy fellángolása a görögöknek, akik 50-43-nál gyakorlatilag megfelezték a hátrányukat, majd egy ponton vezettek 59-51-re is. A negyed végére aazonban a Ramla 3 pontra zárkózott fel, sõt a negyedik szakasz elején ki is egyenlítettek a vendégek. A folytatásban nagy hajrával végül 88-81-re behúzta a gyõzelmet a Sony Athinaikos, de továbbjutási esélyük nem volt.

A görögök legjobbjának a cseh Katerina Zohnová bizonyult 18 pontjával, míg a másik oldalon a 19 pontos Tanasha Wright remekelt.

Chevakata Vologda – Arras 67-67 (18-19, 11-17, 14-13, 24-18)
1. mérkõzés: Arras – Chevakata 67-66
Továbbjutott az Arras 134-133-es összesítéssel.

Sony Athinaikos – Elitzur Ramla 88-81 (18-15, 23-22, 18-19, 29-25)
1. mérkõzés: Elitzur Ramla – Sony Athinaikos 74-59
Továbbjutott az Elitzur Ramla 155-147-es összesítéssel.