Drámai hosszabbításos meccsen került elõnybe a Cegléd az 5. helyért

:

:

A VBW CEKK Cegléd nagy csatában, hosszabbítás után 83-77-es gyõzelmet aratott az Aluinvent DVTK otthonában és ezzel 1-0-s elõnyre tett szert az 5. helyért zajló rájátszás párharcban. Folytatás kedden Cegléden, ahol a hazaiak lezárhatják az egyik fél második sikeréig tartó csatát.

Idegesen kezdtek a csapatok, végül a DVTK rendezte elõbb a sorait. Az elsõ negyedben 8-4-es ceglédi vezetés után egy 12-0-s sorozattal került kisebb lépéselõnybe a házigazda. A játékrész hajrájában azonban egy triplával 17-16-nál visszavette a vezetést a CEKK. A második etapra lendületbe maradtak a ceglédiek. A legnagyobb elõnyük 9 pont volt. A félidõt azonban 9-0-val zárva 29-29-nél utolérte riválisát a DVTK.

A harmadik negyed elején 6-7 ponttal ismét ellépett a Cegléd. A DVTK azonban 45-39 után 12-0-s szériával fordított. Az utolsó 10 percnek 51-51-rõl vágtak neki a felek. Itt már nagy különbség nem alakult ki egyik oldalra sem. A rendes játékidõ végéhez közelítve mindkét fél támadhatott a gyõzelemért, de belehibáztak a csapatok. Végül 69-69-rõl jött a ráadás. Sokáig itt sem alakult ki különbség, a hajrában azonban a pontosabb Cegléd behúzta a gyõzelmet.

A ceglédi oldalon Chanel Mokango (16 pont, 13 lepattanó) és Medgyessy Dóra (12 pont, 15 lepattanó) is dupla-duplát ért el. A DVTK-nál Zele Dorina zárt 18 ponttal.

Aluinvent DVTK Miskolc – VBW CEKK Cegléd 77-83 (16-17, 13-12, 22-22, 18-18, 8-14)