Drámai izgalmak után negyeddöntős az Európa Kupában a címvédő Valencia

:

:

Fotó: Valencia Basket

A címvédő Valencia óriási csatában vívta ki a negyeddöntőbe kerülést az Európa Kupában.

Miközben több párharcban jelentősek az elmaradások. Ahogy arról beszámoltunk, két párban még a 3. fordulót sem tudták lezárni. Ennek ellenére a Valencia és a Polkowice szerdán este már a negyeddöntőért szállt harcba az Európa Kupában. A két csapat első meccsét Lengyelországban 65-77-re nyerték a spanyolok. Ennek ellenére nem mehettek biztosra a remek formát mutató, hazája kupáját hétvégén elhódító lengyel gárda ellen.

A két csapat 27 percen át fej-fej mellett haladt. Az első negyed végén 19-17-re a Valencia, a félidőben 33-32-re a Polkowice vezetett. A harmadik szakaszban 45-45 után robbantott a lengyel együttes. A játékrészt 9-2-vel zárták, amivel 54-47-re léptek el.

Sokáig tartották az előnyt a vendégek, az utolsó négy percbe érkezve még 64-52-re ment a Polkowice. Azaz összesítésben továbbjutásre állt. Végül a 16 pontos  Bec Allen és a 15 egységig jutó Marie Gülich találataival hozta vissza olyan különbségűre a vereségét a Valencia, hogy kivívja a továbbjutást.

Valencia – BC Polkowice 63-66 (19-17, 13-16, 15-21, 16-12)
Továbbjutott a Valencia 148-143-as összesítéssel.