Ludovika-FCSM Csata - Aluinvent DVTK 85-84 (25-18, 17-25, 21-21, 22-20)

Budapest, Ludovika Aréna
Cziffra Cs., Nagy V., Németh P. (Gorka Sz.)

Ludovika-FCSM Csata: Horváth 8/6, Lelik 22/6, Mányoky 8/6, Hegedűs, Zempare 26/6. Csere: Böröndy 9/3, James 12, Angyal B.

Aluinvent DVTK: Medgyessy 10/6, Pusztai 12, Kányási 12/3, Hayes 33/3, Kiss 6. Csere: Aho 4, Tóth F. 2, Frindt, Montai-Vukov 1, Mokango 4.

A bajnokság 14. fordulójának nyitó mérkőzésén a Ludovika-FCSM Csata 85-84-re legyőzte az Aluinvent DVTK-t.

Keyona Hayes négy pontjával és Kiss Angelika duplájával 6-0-s előnyre tett szert a találkozó elején a DVTK. Erre Lelik Réka válaszolt egy triplával, majd Batabe Zempare öt pontjával 8-6-nál már a Csata járt előrébb. Végül 10-8-as DVTK vezetésig haladtak fej-fej mellett a csapatok. Innen a Csata 10-0-val 18-10-re ellépett. Az ekkor kiharcolt lépéselőnyét pedig az első szakasz végéig őrizte is. 10 perc után így 25-18 állt az eredményjelzőn. Nem telt el két perc a második szakaszból és 29-22-re ment a házigazda. A DVTK azonban rendezte a sorait és 9-2-es futással 31-31-nél egyenlített.

Az első félidő hajrájában fej-fej mellett váltott vezetéssel haladt a két gárda. A Csata előtt 42-36-nál felcsillant az esély, hogy ismét elszakadjon közvetlen bajnoki riválisától. A félidőig azonban innen 7-0-val 43-42-re fordított a DVTK. A Csatánál Lelik Réka 14, Batabe Zempare 13 pontnál tartott. A DVTK-nál a 13 pontos Keyona Hayes volt a legeredményesebb. A harmadik negyed elején sem változott a játék képe. Egyik alakulat sem tudott ellépni. Ennek eredményeként 1-3 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki. Amikor valamelyik megugrott volna, mindig érkezett válasz. Jellemzően Tursics Krisztián tanítványai jártak előrébb 52-49-ig, de például a negyed második felében innen 7-0-val 56-52-re fordított a DVTK.

A vendégek jó sorozatát Horváth Bernadett triplája törte meg. Innen visszaállt az addig tapasztalt forgatókönyv a végletekig kiélezett kosárlabdával. Az utolsó 10 percnek a DVTK 64-63-as vezetéséről futottak neki a felek. A negyed elején Keyona Hayes találataival őrizte minimális előnyét Földi Attila együttese. Mányoky Réka triplája után 68-68-nál egyenlített a Csata. A folytatást is higgadt hárompontosok határozták meg. Batabe Zempare hármasára Medgyessy Dóra válaszolt, 76-76-nál ismét döntetlen volt az állás. Nem sokkal később Horváth Bernadett triplájával 79-79-nél a házigazda egyenlített. Az utolsó három percbe 81-81-ről érkeztek a felek. Feszült és töredezett végjáték kerekedett. Keyona Hayes büntetője és duplája 84-83-as DVTK előnyt hozott. Böröndy Vivien egy büntetőjével egyenlített a Csata, majd hat másodperccel a vége előtt Lelik Réka értékesített kettőből egy büntetőt, ami végül győzelmet ért csapatának.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata