Drámai meccsen került előnybe a PEAC a 7. helyért

PEAC-Pécs - TFSE-MTK 65-63 (18-15, 13-11, 16-17, 18-20)

Söjtöry t., Goda L., Minár L. (Maár G.)

PEAC-Pécs: Sánta 2, Wentzel 19/3, Strautmane 1, Kiss 13, Andusic 6. Csere: Sarok 10/6, Szücs R. 4, Dudasova 10.

TFSE-MTK: Bernáth, Herman 1, Katona 12/6, Németh 8, Jenkis 29. Csere: Kovács 10, Kováts 2, Tóth, Boros 1, Király.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a PEAC-Pécs javára.

A 7. helyért kiírt párharc első mérkőzésén a PEAC-Pécs Nikola Dudasova utolsó másodpercekben elért találatával 65-63-ra legyőzte a TFSE-MTK csapatát. Folytatás vasárnap a fővárosban.

Az időmérő szerkezet meghibásodása miatt később kezdődött az összecsapás, melynek elején Wentzel Nóra triplájával a PEAC került előnybe. Az első percekben 7-2-re elléptek a hazaiak. A TFSE, mely Chanise Jenkins és Dúl Panka mellett Nevena Markovicsot is nélkülözni kényszerült, első találatát Alisia Jenkins szerezte. A játékrész közepén 8-7-nél már a vezetést is átvette a fővárosi gárda. Az első szakasz hajrája azonban a hazaiaknak sikerült jobban, akik visszavették a kezdeményezést és 2-5 pontos előnyt építettek fel. Végül 18-13 után az ekkor már 8. pontját szerző Alisia Jenkins két büntetőjével került közelebb a TFSE. A második szakasz elején pedig egy triplával 18-18-nál ismét egyenlítettek a vendégek. A második etapban 20-20 után közel három percig nem találtak be a csapatok. A kosárcsendet Alisia Jenkins törte meg, melyre Sarok Nikolett válaszolt egy triplával.

Felváltva estek a találatok, de egy 1-3 ponttal jellemzően a hazaiak jártak előrébb. Végül a félidő hajrájában 27-26 után Nikola Dudasova és Wentzel Nóra alakította ki a második negyed legnagyobb különbségét a PEAC javára. A nagyszünetben 31-26 állt az eredményjelzőn. Hazai oldalon a 7-7 pontos Sarok Nikolett és Wentzel Nóra volt a legeredményesebb, míg a vendégeknél Alisia Jenkins járt 12 egységnél. Az időmérő szerkezet ismételt problémái miatt igencsak hosszúra nyúlt a nagyszünet. Ilyenkor mindig óriási kérdés, hogy melyik fél tud új lendületet venni. Az első találatot még Katona Szidónia jegyezte, de ezt követően a PEAC került fölénye. Az egész mérkőzés legnagyobb különbség a harmadik negyed feléhez érkezve 39-30-nál formálódott. A lélektani 10 pont fölé azonban nem tudta növelni előnyét a PEAC. A TFSE-nél Kovács Vanessza lépett elő, aki hat pontot jegyzett ebben a periódusban. Büntetőből Herman Alíz is betalált, így 39-37-nél teljesen nyílt lett a találkozó. A pécsieknél Wentzel Nóra villant meg, de ezt követően egészen 41-40-re visszakapaszkodott a TFSE. A vezetést azonban nem tudta átvenni.

A harmadik negyed végén 47-43-ra ment a PEAC. Kiss Virág már a 13. pontját érte el a játékrész hajrájában. A záró szakasz elején több, mint három percig nem találtak be a pécsiek és ez idő alatt Alisia Jenkins négy pontjával, illetve Katona Szidónia triplájával 50-47-re fordított a TFSE. A magas hőfokú találkozón nagy fordulat állt be, sokáig ugyanis minimális előnyt a hazaiak menedzselhettek, a negyedik negyedben azonban jellemzően a TFSE járt előrébb. A legnagyobb különbséget 55-49-nél jegyezhettük fel. A PEAC élére Wentzel Nóra állt, aki egymaga 9 pontot ért el és így 59-57-nél átvette a kezdeményezést a házigazda. A PEAC 61-59-nél, majd 63-61-nél is vezetett, de a TFSE rendre egyenlített. Alisia Jenkins büntetői alakították 63-63-ra az eredményt. Ezt követően még hét másodperce maradt támadni a PEAC-nak. Végül időkérés után Nikola Dudasova egy betörésből megszerezte a győztes találatot a pécsieknek.

Fotó: PEAC-Pécs