Drámai meccsen verte a Jekatyerinburg az USK Prahát az Euroliga játéknap csúcsrangadóján

:

:

Szerdán rendezték az Euroliga 4. fordulóját. A játéknap csúcsrangadóján az UMMC Jekatyerinburg Alex Bentley utolsó másodperces triplájával 75-73-ra verte az USK Prahát.

Végig szoros találkozó volt, mely során hat pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. Az első negyed hajrájában a prágaiak kerültek kisebb lépéselőnybe, de a félidőt 6-0-val zárta az orosz sztárcsapat és így 38-37-re vezetett 20 perc után.

A harmadik negyedben jellemzően a Jekatyerinburg járt előrébb. A záró szakasznak az oroszok 55-53-as vezetéséről futottak neki a csapatok. Egylabdás végjáték alakult ki, ahol az utolsó másodpercekbe fordulva 73-72-re ment az USK Praha. Az utolsó támadást a Jekatyerinburg vezette és a dudaszó pillanatában Alex Bentley értékesítette a győztes találatot.

Alba Torrens és Jonquel Jones 15-15 pontig jutott a Jekatyerinburgnál, prágai oldalon Alyssa Thomas és Brionna Jones ért el 17-17 pontot.