Drámai mérkõzéseken a Bourges és a Schio jutott a nyolc közé

:

:

Szerdán este rendezték a nõi kosárlabda Euroliga rájátszásának sorsdöntõ harmadik mérkõzéseit, melyeken a Schio és a Bourges vívta ki a nyolcas döntõben való szereplés jogát. Honti Kata és Vajda Anna csapata a Rivas hosszabbításban kapott ki olasz riválisától, míg Horti Dóra Wisla Krakow-ja szoros végjátékban szenvedett vereséget.

Famila Schio – Rivas Ecopolis 79-75 (13-19, 22-12, 14-21, 18-15, 12-8)

Két teljesen ellentétes mérkõzés után a csapott össze harmadik alkalommal a Schio és a Rivas Ecopolis. A spanyol együttes pénteken kiütötte olasz riválisát és a Rivas lendülete a szerdai összecsapás elején is kitartott. A kirobbanó formában lévõ Kurasova az elsõ 10 percben 8 pontot szerzett, közte két triplát is értékesített, így 19-13-ra vezetett a Rivas.

A Schio a második negyed elején egy 7-0-s futással 20-19-re fordított és innentõl kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidõ utolsó 3 percébe 29-29-rõl érkeztek a felek. A hajrá azonban a hazaiaknak sikerült jobban és Wambe, illetve Levander pontjaival 35-31-es elõnyre tettek szert.

A harmadik negyed elsõ felében Vajda Anna vált fõszereplõvé, 39-39 után egy triplát és egy duplát is értékesített. Ezzel a Rivas 44-39-es elõnyre tett szert. A harmadik etap hajrájában Honti duplája után már 52-46-ra vezettek a spanyolok. Macchi triplájával kezdték meg a hazaiak a felzárkózást, majd 54-54-nél már a negyedik negyed elején egyenlítettek is.

A hazaiak a negyed feléhez közeledve 61-57-es elõnyre tettek szert, de egy idõkérés után a követezõ három percet 8-2-re hozta a Rivas. Másfél perccel a lefújás elõtt, így a Schio szakvezetõje kért idõt. Ezt követõen az utolsó percben Godin és Levander volt eredményes, majd 67-65 után Kurasova mentette 11 másodperccel a lefújás elõtt hosszabbításra a találkozót.

A ráadásban a hazaiaktól csak Macchi és Sottana talált be, de a Schio így is gyorsan ellépett és az utolsó perces büntetõzések során már nem tudott fordítani a Rivas. Honti Kata 36 perc alatt 2 pontot, 2 lepattanót, 1 gólpasszt jegyzett, míg Vajda Anna neve mellé 24 perc alatt 13 pont és 5 lepattanó került

Bourges Basket – Wisla Can-Pack 66-59 (9-17, 14-10, 21-19, 22-13)

Ez a párharc eddig két idegenbeli gyõzelmet és egy edzõváltást hozott. Egyszóval nem panaszkodhattunk az unalomra. A Wisla Krakow-tól Jose Ignacio Hernandez távozott, visszatért viszont Alana Beard. A sérülésébõl felépülõ tengerentúli klasszis vezérletével 17-6-ra ellépett az elsõ negyedben a lengyel gárda.

A Bourges azonban a rossz kezdés után összekapta magát. A 20 pontos Miyem vezérletével a félidõre 27-23-ra zárkóztak fel. A harmadik negyed elején pedig nem kellett sokat várni és 29-27-nél már vezettek is. Ez azt jelentette, hogy az elsõ 8 percben szerzett 17 pontot a lengyel bajnok, majd az azt követõ 14 játékpercben összesen 10-et. A két csapat innentõl kezdve fej-fej mellett haladt.

A krakkóiaknál megvillant Charles, így a harmadik etap végén 46-44-es elõnyben voltak. A negyedik szakaszban a lengyelek 48-44-re és 52-49-re is vezettek. A Bourges 52-52-nél egyenlített és amikor az est hõse, a mindössze 19 éves, de 16 perc alatt 12 pontot szerzõ Romaine Bernies betalált, már 59-55-re ment a hazai gárda.

Az utolsó 2 percben 4 pontos hátrányból a lengyeleknek már nem volt visszaút. A büntetõknél nem remegett meg a gallok a keze és 66-59-es gyõzelmükkel kvalifikálták magukat a nyolc közé. A krakkóiaknál Horti Dóra 7 perc alatt 1 lepattanót szerzett.