:

:

Szombaton öt mérkõzést rendeztek a spanyol élvonalban. A magyar kötõdésû találkozókról ponterõs egyéni teljesítményekrõl adhatunk hírt.

Fotó: elprogreso.es

Az Ensino Lugo 77-59-es sikert aratott Zamorában a Quesos El Pastor otthonában. Az egyoldalú találkozón már a félidõben 40-26-ra ment az Ensino Lugo. A sikerbõl Angela Salvadores 33 perc alatt 17 ponttal, 3 lepattanóval és 2 gólpasszal vette ki a részét.

Az RPK Araski 67-63-as vereséget szenvedett a Bembibre vendégeként. A Bembibre már az elsõ negyedben 20-8-as elõnyre tett szert, a második etapban pedig 18 egységgel elõrébb jártak riválisuknál. Az Araski azonban nem adta fel és még az utolsó percekre is maradtak izgalmak.

Fotó: infobierzo.com

Már a harmadik negyedben akadt egy nagyobb felzárkózása az Araskinak. A záró szakaszban pedig 67-52 után 11-0-val zárták a meccset. Másfél perccel a vége elõtt kialakult a 67-63-as mérkõzésállás. Ezt követõen egyik gárda sem talált be. A vereség ellenére Binta Drammeh extra meccset hozott: 26 perc alatt 19 pontot és 4 lepattanót ért el.

Nissan Al-Qazeres – Perfumerias Avenida Salamanca 42-73 (10-22, 16-21, 10-18, 6-12)
Bembibre – Lacturale Araski 67-63 (20-8, 21-17, 15-20, 11-18)
Valencia – Gernika Bizkaia 64-70 (17-7, 13-30, 17-19, 17-14)
Cadi La Seu – UNI Ferrol 79-55 (17-20, 21-12, 17-8, 24-15)
Quesos El Pastor – Ensino Lugo 59-77 (17-18, 9-22, 18-23, 15-14)