Győzelemmel tért vissza hosszú kényszerszünete után a DVTK

DVTK - BKG PRIMA Szigetszentmiklós 80-64 (18-13, 20-14, 28-22, 14-15)

Frányó P., Varga-Záray K., Rózsavölgyi A. (Sarkadi-Nagy Á.)

DVTK: Vorpahl, Green 4, Aho 15/6, Kiss 5, Jovanovic 28/18. Csere: Kányási 5, Bacsó 2, Tóth 4/3, Oláh 3/3.

BKG PRIMA Szigetszentmiklós: Angyal 15/9, Zivaljevic 4, Davis 5/3, Kovács 2, Campisano 25/9. Csere: Benke 3/3, Vári 10/3, Mudra, Raus, Varga, Suppán.

Fotó: DVTK.hu

A bajnokság 18. fordulójából pótolt összecsapáson a DVTK 80-64-re múlta felül a BKG PRIMA Szigetszentmiklóst.

Közel egy hónap kényszerszünetet követően lépett pályára a DVTK, melynek otthona, a DVTK Aréna a Magyar Kupa házigazdája lesz a hétvégén. Három tripla vezette fel az összecsapást. A vendégektől Sierra Campisano és Angyal Barbara talált be távolról, míg a hazaiaktól Milica Jovanovic. Túlzás nélkül a montenegrói klasszisról szólt az első negyed, aki csapata első 13 pontjából 11-et jegyzett, közte három triplát. A BKG-nál jobban megoszlottak a terhek, az első negyedben öt pontszerzőt regisztrálhattunk. Az első negyedben ennek megfelelően nem alakult ki nagy különbség a felek között. A DVTK 7 pontnál jobban nem tudott ellépni. 10 perc játékot követően 18-13-ra vezettek Völgyi Péter tanítványai. A második szakasz Sierra Campisano és Bernáth Réka kosárváltásával indult. 20-15 után Aho Nina nyolc pontjával, illetve Kányási Veronika és Milica Jovanovic találataival vett új lendületet a DVTK és 31-15-re lépett el.

A BKG második negyedbeli hosszabb kosárcsendjét Vári Zita törte, de erre Milica Jovanovic válaszolt és így 34-17-nél kialakult az egész első félidő legnagyobb különbsége. A BKG tartását dicséri, hogy egy pillanatra nem adta fel. A vendégek öt gyors pontot szereztek és így 34-22-nél már Völgyi Péternek kellett időt kérnie. A félidő hajrájában 36-27-nél már 10-2-es futásban voltak Gedei Péter tanítványai. A játékrész hajrájában azonban Milica Jovanovic büntetői visszaállították a kétszámjegyű differenciát. 20 perc után 38-27 állt az eredményjelzőn. Milica Jovanovic már 19 pontnál járt, míg a BKG-nál a 9 pontos Sierra Campisano volt a legeredményesebb. A hazaiak a 37 mezőnykísérletükből 11-et, a vendégek 32-ből 9-et értékesítettek. A harmadik negyed Milica Jovanovic újabb triplájával indult. Erre Benke Sára válaszolt távolról és 41-30-nál még volt labdája a BKG-nak, hogy szorossá tegye csatát. Ezzel nem tudott élni, amikor Milica Jovanovic megszerezte a hatodik tripláját, 47-30-nál már a vendégek időkérése miatt állt a játék.

A rövid eligazítás után visszatérve a pályára, Sierra Campisano egy triplát értékesített. Ezt követően azonban ismét a DVTK dominált. Aho Nina és Bernáth Réka állt a házigazda élére. A harmadik negyedben Bernáth Réka 10, Aho Nina 5 pontot szerzett. 54-35-nél már a 20 egységet ostromolta a differencia. Innen még 54-40-nél és 57-43-nál kétszer felzárkózott 14 pontra a BKG, de a játékrész végéhez közelítve végül elérte a 20 pontot a különbség. Megvillant Tóth Franka is, triplát értékesített, büntetőt harcolt ki. A harmadik szakaszt Camesha Davis hármasa zárta, melynek köszönhetően az utolsó 10 percnek 66-49-ről vágtak neki a felek. A negyedik negyed negyedben még több alkalommal (68-53, 70-55, 72-57, 77-62) 15 pontra visszajött a BKG, majd egyszer 77-64-nél 13 egységre megközelítette a házigazdát. Ez volt azonban az a lélektani határ, amit nem tudott áttörni a szigetszentmiklósi együttes. Amikor esélye nyílt erre, a lehetőségek kimaradtak és rendre fellépett valaki a DVTK-ból. A végjátékból például Oláh Fruzsina tripláját kell kiemelni, ami ki is alakította a 80-64-es végeredményt.