Hirdetés
Magyarország

Edzői értékelések az amatőr bajnoki döntő első meccsét követően



:

:

Fotó: Osztie Tibor / DVTK

Hirdetés

Pénteken kezdetét vette az Amatőr Női NB oda-visszavágós döntő párharca, aminek az első mérkőzésén a DVTK U23 aratott 75-54-es sikert a Csata DSE ellen. Az alábbiakban az edzői értékelések olvashatók.

DVTK U23 – Csata DSE 75-54 (13-13, 28-22, 14-5, 20-14)

Beszámoló >>>

Kovács Dénes (vezetőedző, DVTK U23): “Gratulálok a lányoknak a győzelemhez. Elértük a célt, egy megnyugtató előnyt sikerült összeszednünk az első mérkőzésen. Az első félidőben volt néhány megilletődött támadásunk, de a második félidőben nagyon kemény védekezést tudtunk a pályára vinni, valamint nagyon vagányan és éretten kosárlabdáztunk. Nagyon büszke vagyok a csapatra, nagyon értékes és egyedülálló ez a lazaság és merészség, ami bennük van. Győzni megyünk Budapestre, remélem, hogy kettős győzelemmel nyerjük meg a bajnokságot.”

Tursics Krisztián (vezetőedző, Csata DSE): “Gratulálok a DVTK-nak, maximálisan megérdemelt győzelmet szereztek. A mérkőzés egészében jobban kontrollálták a játékot, dinamikusabbak, jobbak voltak! Rengeteg hibával, eladott labdával játszottunk. A visszavágóra csökkenteni kell ezeknek a számát, hogy esélyünk legyen megnyerni a mérkőzést!”

A visszavágót május 21-én, szerdán 19:00-tól rendezik a Csata DSE otthonában.

Fotó: Osztie Tibor / DVTK

Hirdetés