Egy felejthetetlen pályafutás csodálatos megkoronázását hozta a bronzcsata

Ausztrália - Kanada 95-65 (27-21, 24-22, 20-11, 24-11)

FIBA Women's Basketball World Cup 2022
Sydney, Sydney SuperDome

Ausztrália: Talbot 16/6, Magbegor 5, Tolo 8, Blicavs 12/6, Whitcomb 7/3. Csere: Wallace 8, Garbin, Madgen 3/3, George 6/3, Maley, Jackson 30

Kanada: Nurse 19/6, Carleton 7/3, Achonwa 10 Colley 8, Alexander 2. Csere: Konig, Hill, Amihere 7, Gilles, Fields 12/3, Kyei, Hanson.

A 2022-es világbajnokság bronzmérkőzésén Ausztrália 95-65-re legyőzte Kanadát. Lauren Jackson-ról szólt ez a találkozó.  30 ponttal vezette győzelemre a csapatát és így hazai közönség előtt egy éremmel zárhatta le felejthetetlen pályafutását.

Ausztrália egylabdás elődöntőben maradt alul, míg Kanada nem tudta megszorongatni az Egyesült Államokat pénteken. Egy bronzcsatán mindig érdekes kérdés, hogy ki és milyen erőket tud mozgósítani. Ezúttal mindkét gárda joggal találhatott motivációt. Kanada kezdett jobban, öt perc után 13-10-re vezettek. Innen fordított egy erős 8-0-val Ausztrália és az első szakasz végén már 27-21-re mentek. Marianna Tolo 6 ponttal volt a hazaiak legeredményesebbje. Kanadai oldalon Kia Nurse 8 pontját kell kiemelni.

A második szakaszban kezdett kinyílni az olló. Az ausztrálok 6-9 pont között állandósították az előnyüket. Kanada azonban mindent megtett, hogy mérkőzésben maradjon 43-35 után még két alkalommal (43-39, 45-41) négy pontra felzárkóztak. A hajrában azonban 51-43-ra újra ellépett Ausztrália. A félidőben a 11 pontos Steph Talbot volt a legeredményesebb hazai részről. A kanadaiaknál Kia Nurse már 19 pontnál járt.

A harmadik negyedet Natalie Achonwa két büntetője indította és ekkor mindössze csak hat pont választotta el a feleket. Erre viszont 5-0-val válaszolt Ausztrália és így 56-45-nél kétszámjegyű különbségnél Victor Lapena időt is kért. Kanadának 61-54-nél még akadt egy felzárkózása, de óriási nyomás volt a csapatukon és ezt nem bírták el. A rendkívül nagy ritmust diktáló és igencsak fizikális Ausztrália a negyed végére 71-54-re lépett el. Lauren Jackson-ról szólt ez a szakasz, aki a félidei 9 pontja mellé 13-at tett hozzá.

A záró szakaszban nem kellett két percet várni és 20 pont fölé nőtt a különbség. Nem volt visszaút Kanadának. Egy kicsit talán el is engedték a végét. Az utolsó öt perc már a hazai ünneplésről szólt. Eközben Lauren Jackson még nyolc pontot szerzett és ezzel a mezőny legeredményesebbjévé lépett elő. Amikor 18 másodperccel a vége előtt lecserélték, zúgott a vastaps az arénában. 30 pont 7 lepattanós teljesítménnyel búcsúzott válogatottbeli pályafutásától. Sokakat meglepett a visszatérése, de minden idők legjobbja sokadszorra bizonyította klasszisát.

Lauren Jackson mellett a 16 pontos Steph Talbot lett a legeredményesebb hazai együttesben. Kanadai oldalon Kia Nurse jutott 19 egységig. Igaz, a második félidőben nem talált be.