Egy félidőn át megnehezítette a Riga a Fenerbahce dolgát

Fenerbahce - TTT Riga 77-56 (19-13, 17-14, 22-14, 19-15)

Isztambul, Metro Energy Sports Hall
Bejat, Smiljanic, Mitrovski (Snir)

Fenerbahce Safisport: Sabally 17/12, Cakir 2, Williams 11, McBride 18/6, Iagupova 15/3. Csere: Zahui 2, Kurtulmus, Alperi Onar 5/3, Canitez, Hartley 7/3.

TTT Riga: Thomas 19/6, Basko 4, Pulvere 7/3, Handy 2, Sarauskaite 10. Csere: Gilday 3, Sila, Korzane, Meldere 2, Jasa 7/3, Klakocka.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Fenerbahce Safisport javára.

Az egyik fél második sikeréig tartó Euroliga negyeddöntő párharc első felvonása alkalmával a Fenerbahce 77-56-ra legyőzte a TTT Rigát. Folytatás csütörtökön Lettországban.

A mérkőzés első találatát a második perc elején Kayla McBride triplája jelentette. Végig vezetett a török sztárcsapat, de a Riga keményen küzdött. 10 perc után 19-13 állt az eredményjelzőn, majd a második negyed elején még 24-23-re felzárkóztak a lettek. Ezt követően 12-4-es sorozattal robbantott a házigazda. A félidőben végül 36-27-es állást rögzíthettünk.

A harmadik negyed elején négy és fél perc alatt egy 15-3-as futással tudta megszilárdítani előnyét a házigazda. 51-30-nál már 20 egység felett járt a differencia. A hullámzó találkozón még innen is visszajöttek 54-41-re a becsülettel küzdő vendégek. Ennél közelebb viszont nem kerültek. Az 58-41-ről induló záró szakaszban 16-20 egység között állt be a különbség.

A Fenerbahce 77-56-os sikere alkalmával Satou Sabally 17 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el, ahogy Elizabeth Williams is 11 ponttal és 10 lepattanóval. A legeredményesebb a 18 egységig jutó Kayla McBride lett. A Rigánál Jasmine Thomas zárt 19 ponttal.