Egy félidõnyi jó játék nem volt elég a sikerhez

:

:

A szünetben még 43-34-re vezetett a Gyõr a Bourges ellen, de végül nem sikerült meglepetést okoznia Füzy Ákos csapatának. A gyõri lányok a második félidõben sokat hibáztak, melyet a francia együttes könyörtelenül kihasznált. A gallok a harmadik etap végére egyenlítettek, majd a negyedik szakaszban magukhoz ragadták a kezdeményezést és megérdemelt 72-66 arányú gyõzelmet arattak.

Az esztendõ utolsó Euroliga mérkõzésének Gyõr adott otthont. Füzy Ákos csapatának vendége a Bourges gárdája volt. A francia együttes egy nagy bravúr, a Jekatyerinburg legyõzése után érkezett a gyõri csarnokba, ahol a hazaiak szintén egy hangzatos sikerbõl, a Gdynia idegenbeli legyõzésébõl meríthettek erõt.

Nem indult jól a mérkõzés, nem telt el 5 perc és Joens triplája után már 15-6-ra vezettek a vendégek. Nem sokkal késõbb megint az amerikai légiós volt a fõszereplõ, de ezúttal egy szerencsétlen ütközés szenvedõ alanyaként. Joens arcát Sujanova találta el és ekkor – az elsõ hírek szerint – eltörött a kiváló játékos orra. Joens már nem is tudott visszajönni, ezzel igencsak megkeverve a franciák rotációját. Az elsõ szakasz végére a Gyõr magára talált, eredményes volt Hollingsworth és Ciglar is, ezzel 20-14-re sikerült felzárkózni.

A második negyed maga volt a csoda. Alig 3 perc játék után 23-22-nél Ciglar duplájával fordított a Gyõr. Ezt követõen 2 percig, 25-25-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Füzy Ákos idõkérését követõen Rasheed és Õri is eredményes volt triplából. Amikor pedig 3 és fél perccel a félidõ elõtt Ciglar egy betörés után gyönyörû pontot szerzett, 37-27-re, azaz 10 ponttal lépett meg a Gyõr. A Bourges ebben a szakaszban szétesni látszott. Joens kiválása mellett a személyi hibákkal is meggyûlt a bajuk a vendégeknek. Elõbb Dumerc, majd Kublina is beütötte a harmadik faultját, így egy ponton az 1993-as születésû Bernies-t is kénytelen volt beküldeni a pályára Valérie Garnier. A szünetben 43-34-re vezetett végül a Gyõr.

20 perc játék után Füzy Ákos csapatából a 13 pontos Hollingsworth bizonyult a legeredményesebbnek, de Iva Ciglar teljesítményét is ki kell emelni, 9 pontja mellé ugyanis kiosztott 8 gólpasszt. A vendégeknél csak Kaltsidou játékában volt pont. A két csapat között a labdaeladások terén mutatkozott hatalmas differencia, 10 labdát szórtak el a franciák és csak 5-öt a gyõriek. Ciglárék nagy elõnyéhez szükség volt a kivételes triplamutatóra is, 6 kísérletbõl 5 sikeresnek bizonyult az elsõ félidõben.

A harmadik negyed nem indult jól, elkezdtek betalálni távolról a vendégek is. Elõbb Kaltsidou, majd Brown szerzett triplát, 4 perc játék után 46-44-nél pedig ismét nyílttá vált az összecsapás. Szerepet cseréltek a csapatok, ezúttal a gyõriek szórták el a labdákat – egy negyed alatt 8 alkalommal – és a vendég oldalon hullottak be az extrák. A játékrész közepén Hollingsworth vezérletével még így is volt egy fellángolása a Gyõrnek, amikor 52-44-re sikerült ellépni. A negyed utolsó 4 percre azonban 10-2-es futást hozott és így a játékrész végén Dumerc triplájával 54-54-nél egyenlített a Bourges.

A negyedik etap innentõl kezdve már nem a Gyõr kezében volt. A negyed elsõ 4 percében Kublina 4 pontot szerzett és még Brown is betalált, miközben hazai oldalon csak Semsei dobása talált utat a gyûrûbe. Füzy Ákos idõkéréssel próbált beavatkozni, de egy 61-60-as felzárkózáson kívül több már nem volt a gyõriekben. Az utolsó 3 percbe Miyem 2+1-es megoldása után 67-60-ról érkeztünk. A végjátékban már nem voltak fordítási esélyei a hazai alakulatnak. A személyi hibákkal sem sokat értek Rasheed Ritáék, mivel kulcspillanatokban kiválóan büntetõztek a gallok, 6-ból 5-öt értékesítettek. A vége 72-66 lett.

A Gyõr egy félidõnyi jó játék után a harmadik negyed végén olyan gödörbe került, melybõl már nem tudott kimászni. Füzy Ákos csapatának legjobbjai a 19 pontot és 15 lepattanót szerzõ Hollingsworth, illetve 17 pontot és 13 gólpasszt összeszorgoskodó Ciglar voltak. A Bourges ezen az estén sebezhetõnek tûnt, de Dumerc a korán beütött személyi hibái ellenére kiválóan irányított, míg Brown és Kaltsidou döntõ pillanatokban nem hibázott.

Uni Seat Gyõr – Bourges Basket 66-72 (14-20, 29-14, 11-20, 12-28)