USA

Egy győzelemre a döntőtől a Connecticut Sun

:

:

A WNBA elődöntő párharc harmadik mérkőzésén a Connecticut Sun 77-68-ra legyőzte a Las Vegas Aces gárdáját és ezzel 2-1-es előnyre tett szert.

Az egyik legfontosabb pillanatot a bemelegítés hozta el el. Alyssa Thomas  jól mozgott és tudta vállalni a játékot a Connecticut Sun csapatánál. Már az első félidőben egymaga 13 pontot szerzett és ezzel 38-32-es előnyre tett szert a csapata a félidőre.

A harmadik negyedben a Las Vegas Aces fölénye rajzolódott ki. A’ja Wilson (20 pont, 12 lepattanó) és Angel McCoughtry (16 pont) vezetésével 24-15-re nyerték ezt a szakaszt. Az utolsó 10 percnek 56-53-ról futottak neki a felek. A záró etap elején már 64-57-re ment az Aces, de innen 18-4-es futással fordított a Sun.

A hajrában sem talált be a Las Vegas, a Connecticut Sun őrizte előnyét és ezzel 77-68-ra nyertek. A tavalyi év után így ismét döntőbe juthatnak. Már csak egy győzelem hiányzik ehhez a bravúrhoz.

Alyssa Thomas 23 pont, 12 lepattanós dupla-duplával zárt. A Magyarországra érkező légiósok közül a Sopron Basket irányítója Briann January 34 és fél perc alatt 8 ponttal, 4 gólpasszal zárt, míg az UNI-Győr – MÉLY-ÚT centere Beatrice Mompremier 12 és fél perc alatt 2 pontot, 3 lepattanóval zárt.

Connecticut Sun – Las Vegas Aces 77-68 (19-18, 19-14, 15-24, 24-12)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-1 a Connecticut Sun javára.