Egy gyõzelmekre az álomdöntõtõl

:

:

Pénteken este rendezték a Török bajnokság elõdöntõinek második mérkõzését. Amíg szerdán az alacsonyabban jegyzett alakulatok részben ki tudták használni a sztárcsapatok fáradságát, addig a második mérkõzéseken már hatalmas különbség alakult ki. A Fenerbahce és a Galatasaray is 2-0-ra vezet.

Galatasaray – Kayseri KASKI 81-50 (22-11, 27-10, 11-13, 21-16)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-0 a Galatasaray javára.

Legjobb dobók:

Galatasaray: Prince 16, İvegin 14, Can 13

Kayseri: Jelavic 11, Demirok 9, Sanders 6

Az elsõ mérkõzésen a Galatasaray elkövette azt a hibát, hogy a Kayseri gárdáját 10 pontos különbségnél visszaengedte a mérkõzésbe. Ezúttal Taurasiék gondoskodtak róla, hogy ez ne történhessen meg. 10-3-mal indítottak, majd egy negyed után már 22-11-es elõnyben volt a Galatasaray. A második szakaszban tovább nõtt a differencia a két gárda között, 20 perc után 49-21-es hazai vezetést jegyezhettünk fel.

Ilyen elõzmények után a második félidõ már nem hozott éles csatát. 54-28-nál volt egy kisebb fellángolása a Kayseri alakulatának, de a harmadik negyed végén 60-34 állt az eredményjelzõn. A negyedik szakaszban pedig állandósult a 30 pontos differencia. A Galatasaray végül a 16 pontos Epiphanny Prince vezérletével 81-50-es gyõzelmet aratott. Ceyhun Yildizoglunak arra is volt lehetõsége, hogy pihentesse a sztárokat. A kezdõcsapat 19-20 perc környékén játszott.

Fenerbahçe – Mersin BªB. 79-69 (23-17, 21-14, 19-24, 16-14)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-0 a Fenerbahçe javára.

Fenerbahce: Pondexter 25, McCoughtry 21, Matovic 19

Mersin: Zellous 20, L. Thomas 14, C. Thomas 12

A két csapat elsõ elõdöntõjén a Fenerbahce az elsõ negyed után 12 ponttal vezetett. Ezúttal a Mersin jobban tudott ragadni és a Fener csak Matovic villanásaival lépett meg az elsõ 10 perc végén 23-17-re. A második szakasz elején Latoya Thomas vezérletével 29-27-re zárkózott fel az alacsonyabban jegyzett csapat, de fordítani már nem tudtak. Ekkor Tamane villant, majd 39-29-nél már a 10 pontot is elérte a differencia. A szünetben 44-31 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben McCoughtry és Pondexter termelték a pontokat, így 5 perc után 54-41-nél állandósulni látszott a 13 pontos különbség. A negyed végén azonban villant Shavonte Zellous és 63-55-re jöttek fel a vendégek. A döntõnek a negyedik negyed eleje bizonyult, amikor egy 8-2-es futással 71-57-re ellépett a Fenerbahce. Úgy néz ki, hogy a bajnoki címvédõnél Penny Taylor kiesett pontjait Cappie Pondexter tökéletesen pótolja. Az amerikai klasszis ezúttal 25 pontig jutott és a vezérletével elért 79-69-es sikerrel egy gyõzelemre került a döntõtõl a Fenerbahce.