Egy lépésre a bajnoki címtõl a Wisla Krakow

:

:

Pénteken a harmadik felvonásához érkezett a Lengyel bajnokság döntõje. A Wisla Krakow Anke de Mondt triplájával 59-58-ra nyert Polkowicében és ezzel 3-0-ra vezet. Szombaton bajnokot avathatnak.

CCC Polkowice – Wis³a Can-Pack Kraków 58-59 (21-13, 16-17, 14-13, 7-16)

Az egyik fél negyedik gyõzelméig tartó párharc állása 3-0 a Wis³a Kraków javára.

Legjobb dobók:

Polkowice: Lavender 15, Perovanovic 13, Maltsi 12

Kraków: Kobryn 16, De Mondt 12, McWilliams 12

A Wisla Krakow hazai pályán az elmúlt hétvégén mindkét mérkõzését hozta, így az egyik fél negyedik gyõzelméig tartó párharcban 2-0-s elõnnyel utazhattak a két polkowicei találkozóra. A krakkóiak nagyon jól kezdtek, 8-4-re, majd 9-6-ra is vezettek. Ekkor jött azonban Evantha Maltsi, szerzett 5 pontot és megfordította az állást a hazai együttes, 10 perc után 21-13-as elõnyben voltak.

Személyi hiba 9

A második negyedben Sharnee Zoll és Iva Perovanovic parádézott. A montenegrói válogatott sztárja például nem is hibázott duplát az egész találkozón és így 31-17-re is elmentek a hazaiak. Kulcspillanatok voltak ezek, de betalált a vendégektõl Ewelina Kobryn, Paulina Pawlak és Taj McWilliams is. A veterán amerikai center a félidõben 10 pontnál járt és ezzel a krakkóiak 37-30-ra kozmetikázták az eredményt.

A harmadik negyed elején nagyon bekezdett Jose Ignacio Hernandez alakulata és 6 perc játék után 44-43-ra zárkóztak fel. A vendégek azonban nem tudták átvenni a vezetést és a negyed végére egy 7-0-s futással 51-43-ra léptek el a hazaiak. A negyedik szakasznak tehát biztos elõnnyel vághatott neki a Polkowice, de ez gyorsan elfogyott. 55-50-nél már csak 5 egység volt a differencia. Ezt követõen jött Kobryn és McWilliams, így 56-55-nél már a krakkóiak jártak elõrébb.

Az utolsó percbe érkezve Bibrzycka egy sikeres büntetõjével 56-56-nál egyenlített a Polkowice, majd jött 39 másodperccel a lefújás elõtt Perovanovic és a duplájával 58-56-nál már újra a hazaiaknál volt az elõny. A dráma azonban a végére maradt, Anke De Mondt triplájával 59-58-ra átvette a vezetést 6.9 másodperccel a lefújás elõtt a Wisla Krakow. Az utolsó másodpercekben a hazaiaktól Musina tört be a palánk alá, de a dobása nem ért célt. Gyõzelmével egy sikerre került a címvédéstõl a Wisla Krakow.