Egy lépésre a döntõtõl a Fenerbahce és a Galatasaray

:

:

A hétvégén az elõdöntõkkel folytatódott a Török Bajnokság. A két sztárcsapat biztosan nyert és így egy lépésre került a döntõtõl.

Az alapszakaszgyõztes Galatasaray igencsak megizzadt a Panküp Kayseri ªeker gárdájával. Fowlesék jól kezdték a mérkõzést és a második negyed felénél már 30-18-ra vezettek, azonban innen még volt visszaút a vendégeknek. A Panküp Kayseri ªeker a szünetre 40-36-ra zárkózott fel.

A harmadik negyed végjátékáig õrizte 5 pontos elõnyét a Galatasaray, de ekkor villant a vendégek két légiósa, Sanford és Johnson és a hazaiak elõnye 58-57-nél 1 pontra olvadt. Ezt követõen azonban Bahar Çağlar, Augustus és a dupla-duplát elérõ Fowles is igazolta a klasszisát, a különbség pedig 67-57-re, azaz 10 pontra ugrott. A végjátékban már nem volt kérdés, hogy melyik csapat ünnepelhet gyõzelmet, végül 71-63-as sikerével egy gyõzelemre került a döntõtõl a Galatasaray.

Rátgéber László együttese, a Fenerbahce más utat járt be a Botas ellen. A Fener 11-0-val kezdett és az elsõ negyed végén 21-16-ra vezettek is. A második negyedben azonban jött a Botas és 23-20-ról egy 14-0-s futással 23-34-re léptek el. A hazaiak természetesen nem hagyták magukat és Vardarli, illetve Angel McCoughtry vezetésével egy 11-0-s futásnak köszönhetõen a szünet elõtt 42-43-ra jöttek fel.

A harmadik negyed bizonyult döntõnek. A Fenerbahce egy 8-0-s sorozattal meglépett ellenfelétõl és az ekkor összeszedett elõnyt a 23 pontos McCoughtry és a 14 pontos Horakova remek dobóteljesítményének köszönhetõen végig meg is õrizte az alapszakasz másodikja. Végül 84-77-re nyert a Fenerbahce.

Galatasaray Medical Park – Panküp Kayseri ªeker 71 – 63 (20- 16, 20-20, 18-21, 13-6)
Fenerbahçe – Botaº 84 – 77 (21-16, 21-27, 25-19, 17-15)