Egy újabb győzelem Szerbiának a világbajnoki selejtezőn

Szerbia - Brazília 76-70 (17-16, 22-17, 18-24, 19-13)

Belgrád, Ranko Žeravica Sports Hall
Proc, Sanchez Carrizales, Rezgui

Szerbia: Cado 10/6, Crvendakic 8, Anderson 25/3, Skoric 5, Krajisnik 15. Csere: Raca 3/3, Mandic 2, Nogic 6/6, Topuzovic -, Katanic -, Djordjevic 2.

Brazília: Ramona 2, Paixao 14/6, De Souza 5, Costa 2, Soares 6. Csere: De Carvalho 18/9, Monteiro -, Teixeira 2, K. Silva 17, Gonçalo 4, T. Silva -.

Szombaton egy izgalmas összecsapáson, a világbajnoki selejtezők belgrádi A-csoportjában Szerbia 78-71 arányban múlta felül Ausztráliát. Ezzel a szerb válogatott kvalifikálta magát a szeptember végén Sydneyben megrendezésre kerülő világbajnokságra. Ennek ellenére, a szerbek számára a selejtező másnap is folytatódott, ezúttal Brazília ellen léptek pályára, akik ellen szintén egy magabiztos győzelmet arattak.

Bár a mérkőzés első pontjai brazil oldalon születtek, az első negyed mégis a szerbeknek kedvezett jobban. Előnyüket egészen 17-10-ig növelték, de ezután ellenfelük is felzárkózott – a játékrész 17-16-os állással végződött. A második felvonás is hasonlóképpen alakult, annyi különbséggel, hogy a nagyszünetre Szerbia már magabiztosabb előnyre tett szert, a felek 39-33-ról fordulhattak. A találkozó fordulópontját a harmadik negyed jelentette, ugyanis Brazília egy teljesen más arcát mutatta meg – a negyed megnyerése mellett egálra hozták a mérkőzést (57-57). A záró szakasz során minimális különbségek voltak a két csapat között, azonban mégis Szerbia felé billent a mérleg. Az összecsapás hajrájában a brazilok már nem tudták behozni a 6-8 pontos lemaradásukat, így Szerbia végül 76-70-es győzelmet aratott Belgrádban.

A mezőny, és egyben csapata legjobbja Yvonne Anderson lett, aki 30 perces játékideje alatt 28-as teljesítmény-indexet produkált, ami javarészt a 25 dobott pontjából, 6 gólpasszából és 3 szerzett labdájából tevődik össze.