Egyenlített a Connecticut és a Phoenix a WNBA elődöntőjében

:

:

Fotó: WNBA

Csütörtökről péntekre virradóra rendezték a WNBA elődöntőinek második mérkőzéseit. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcok állása 1-1-re módosult.

A Connecticut Sun 79-68-ra legyőzte a Chicago Sky-t. Ezzel az alapszakasz győztese szépített a keddi botlása után és így a két chicagói meccsre 1-1-ről utaznak a felek. A félidőre hatpontos előnyre tett szert a Sun. Ez a harmadik szakaszban elolvadt, de a szűkös rotációval játszó és elfáradó Sky-t az utolsó 10 percben bedarálták. Alyssa Thomas és DeWanna Bonner 15-15 ponttal zárt. Briann January 12 pontot, 2 lepattanót és 1 gólpasszt jegyzett. Beatrice Mompremier 2 ponttal, 1 lepattanóval és 1 gólpasszal fejezte be az összecsapást. Chicagói oldalon Courtney Vandersloot statisztikai lapján 10 pont, 6 gólpassz, míg Allie Quigley neve mellett 8 pont, 1 lepattanó, 1 gólpassz szerepel.

Fotó: WNBA

A Sun-hoz hasonlóan a Las Vegas Aces is elveszítette pályaelőnyét. A párharc második meccsén a Phoenix Mercury 117-91-re nyert és így 1-1-ről utaznak a két phoenix-i meccsre a csapatok. Aki éjszaka megnézte az összecsapást, kivételes élményben lehetett része. Olyan kosárlabdát mutatott a Merucry, ami még ezen a szinten is ritka. Végül 60.6%-os mezőnymutatóval zártak, a 66 kísérletükből 40 sikeres lett. Az első félidőben végig 70% felett volt ez az érték. Diana Taurasi 37 ponttal vezette győzelemre csapatát, a 13 kísérletéből 10 utat talált a gyűrűbe. Mellette Brittney Griner 25, míg Skylar Diggins-Smith 17 egységig jutott. Amikor ilyen napja van a Mercury-nak, akkor nem lehet őket megverni. Hiába az Aces együttesénél Kelsey Plum 25 pontja és csapatszinten az 52.2%-os mezőnymutató, nem volt elég a sikerhez.

Connecticut Sun – Chicago Sky 79-68 (21-23, 24-16, 13-20, 21-9)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 1-1.

Las Vegas Aces – Phoenix Mercury 91-117 (20-37, 32-31, 26-30, 13-19)